Wydanie nr 184/2020, Czwartek 2.07.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmiany organizacji ruchu w śródmieściu - więcej miejsc postojowych i bezpieczniej w Malborku

  • Wydanie nr 184/2020
  • 17 września 2014, 15:18
  • MalborkUrzędowe
  • 1 komentarz
Zmiany organizacji ruchu w śródmieściu - więcej miejsc postojowych i bezpieczniej w Malborku fot. Zmiany organizacji ruchu w śródmieściu - więcej miejsc postojowych i bezpieczniej w Malborku

W oparciu o Studium Komunikacyjne przygotowane przez Biuro Konsultacyjno-Projektowe Inżynierii Drogowej „Trafik” od soboty 27 września w obszarze miasta ograniczonym ulicami Sienkiewicza, Konopnickiej, Sucharskiego, Nowowiejskiego, Sikorskiego wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.
 

Wśród zaproponowanych przez ekspertów rozwiązań znalazło się m.in.: wyznaczenie mini rond, wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na wybranych ulicach, realizacja tzw. kontrpasów dla użytkowników jednośladów oraz zmiana oznakowania pionowego i poziomego ulic. Wprowadzenie nowych rozwiązań komunikacyjnych poprzedziły konsultacje społeczne, które odbyły się w 2013 roku.

Za mała przepustowość i elastyczność układu, koncentracja zabudowy przy drogach, w wielu przypadkach praktycznie uniemożliwiająca ich poszerzanie oraz uciążliwość dróg dla okolicznej zabudowy mieszkaniowej, to wyzwania z punktu widzenia starań na rzecz podwyższenia jakości życia w przestrzeniach śródmiejskich ulic. Ulice wewnątrz zbadanego obszaru miasta są wąskie i często poprzez parkowane wzdłuż nich samochody uniemożliwiają jednoczesny przejazd aut w obie strony. Zarazem ulice nie mogą być jedynie korytarzami transportowymi, na których ludzie nie czują się bezpiecznie.

Wprowadzane zmiany mają na celu udrożnienie dotąd często nieprzejezdnych odcinków dróg, zwiększenie ilości miejsc postojowych dla samochodów, a także zastosowanie innowacyjnych rozwiązań dla rowerzystów. Wpłynie to również na poprawę bezpieczeństwa a przez zmniejszenie natężenia hałasu i emisji spalin, także komfortu życia mieszkańców tego obszaru.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informatorem dotyczącym nowych rozwiązań komunikacyjnych w Malborku, który znajdą Państwo w załączniku poniżej.

 

źródło: 82-200.pl
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
JA
JA 19.09.2014, 14:12
IM TO SIĘ NAPRAWDĘ NUDZI, BY POPRAWILI POBOCZA I INNE ULICE