Wydanie nr 107/2021, Sobota 17.04.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Autobusy pod lupą policjantów i sanepidu.

  • Wydanie nr 107/2021
  • 8 kwietnia 2021, 11:09
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Autobusy pod lupą policjantów i sanepidu. fot. KPP Malbork
Malborscy policjanci regularnie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. We wtorek mundurowi wraz z inspektorami sanepidu przeprowadzili akcję wzmożonych kontroli w autobusach miejskich. Funkcjonariusze sprawdzali czy w transporcie publicznym przestrzegane są wprowadzone nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci rozmawiali z pasażerami o zasadach bezpieczeństwa i przypominali o obowiązujących obostrzeniach. Pamiętajmy, nadal panuje epidemia koronawirusa i w trosce o nasze zdrowie, wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do nakazanych przepisami w tym zakresie ograniczeń.

 

Od początku pandemii w Polsce funkcjonariusze z malborskiej komendy poprzez różnego rodzaju działania prowadzą walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Policjanci oprócz swoich codziennych zadań, przeprowadzają akcje kontrolno-profilaktyczne mające na celu wzrost świadomości mieszkańców na temat panującego zagrożenia.

 

 

 

 

Kolejne takie działania mundurowi wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Malborku przeprowadzili we wtorek, 6 kwietnia br. w autobusach miejskich. Funkcjonariusze wraz z inspektorami sanitarnymi kontrolowali, czy pojazdy transportu publicznego są przygotowane do przewozu osób zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz czy pasażerowie przestrzegają nałożonych obostrzeń. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami o konieczności stosowania się do zasad reżimu sanitarnego, zwłaszcza utrzymywaniu dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa. „Zapominalskim” zwracano uwagę i wręczano maseczki ochronne. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców takie akcje będą cyklicznie powtarzane.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i osób, które są obok nas.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkaniecMalborka
mieszkaniecMalborka 11.04.2021, 14:49
Sami niektórzy kierowcy jeżdżą bez maseczek i nie zwracają uwagi na pasażerów którzy mają maseczki pod nosem ,dlaczego nie ma środków do dezynfekcji i nie są dezyfekowane poręcze metalowe i uchwyty przy siedzeniach.Często jeżdzę autobusem i widzem jaki jest nie zachowany dystans między pasażerami..