Wydanie nr 59/2021, Niedziela 28.02.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary, Oswald, Kaja, August (w latach nieprzestępnych), Gajusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Policjanci podsumowali działania w 2020 r.

  • Wydanie nr 59/2021
  • 17 lutego 2021, 14:08
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
W Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Sztumie. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej komendy.

 

W poniedziałek, 15 lutego br. w sztumskiej komendzie odbyła się roczna odprawa służbowa. Komendant Powiatowy Policji w Sztumie, insp. Tomasz Czaja podsumował pracę policjantów w 2020 roku. Komendant złożył również podziękowania za zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków policjantom i pracownikom cywilnym wszystkich komórek organizacyjnych komendy.

 

 

 

 

Rok 2020 zdecydowanie spokojniejszy.

W roku 2020 na terenie powiatu sztumskiego zanotowano mniej zgłoszonych przestępstw, niż w 2019 r. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mundurowych, wykrywalność przestępstw kryminalnych ukształtowała się na poziomie 84%, co daje wzrost o ponad 4% w porównaniu z rokiem poprzednim.

 

 

 

 

W 2020 r. wylegitymowano 11 423 osób, z czego 114 osób okazało się poszukiwanymi. Spadła minimalnie ilość wszczętych procedur niebieskiej karty – ze 153 do 151 w porównaniu z rokiem 2019.

 

 

 

 

Na przestrzeni minionego roku funkcjonariusze ze sztumskiej drogówki wyeliminowali z ruchu 136 pijanych kierujących oraz 55 rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. Policjanci z tego samego wydziału w zeszłym roku przebadali 8 039 kierowców na zawartość alkoholu. Ponadto mundurowi zatrzymali za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym 19 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami.

 

 

 

 

Z uwagi na sytuację wywołaną przez koronawirusa, w roku 2020 nie zorganizowano żadnych debat społecznych. Podsumowując odprawę, Komendant Powiatowy Policji w Sztumie pozytywnie ocenił pracę sztumskich mundurowych, dziękując jednocześnie za wkład w osiągnięte wyniki.

 

 

 

 

Informację przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.