Wydanie nr 331/2020, Czwartek 26.11.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Leonard, Sylwester, Dobiemiest, Delfin, Lechosława, Lechosław, Jan, Konrad, Sylwestra, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. W szpitalu funkcjonuje oddział „covidowy”.

Sztum. W szpitalu funkcjonuje oddział „covidowy”. fot. Szpital Polski w Sztumie
W związku z decyzją Wojewody Pomorskiego dotyczącą konieczności zabezpieczenia miejsc do leczenia osób wymagających hospitalizacji po zakażeniu COVID-19, Szpital Polski w Sztumie zobligowany został do przygotowania 13 łóżek, w tym trzech na leczenie pod respiratorem. Oddział zaczął funkcjonować z dniem 26 października br.

 

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest na tyle dynamiczna, że jeszcze 21 października br. nasza redakcja na pytanie o działanie takiego oddziału, otrzymała odpowiedź, że „Szpital Polski Sztum do tej pory nie otrzymał decyzji administracyjnej nakazującej utworzenie oddziału szpitalnego przeznaczonego do leczenia Pacjentów zakażonych koronawirusem. Szpital jest przygotowany na taką ewentualność zarówno w zakresie kadrowym, infrastrukturalnym jak i sprzętowym”.

 

 

 

 

Na profilu społecznościowym Szpitala Polskiego w Sztumie czytamy, że „kilka dni temu w Szpitalu Polskim w Sztumie został uruchomiony specjalny oddział covidowy dedykowany do leczenia pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Pierwsi pacjenci zostali już przyjęci i przebywają pod troskliwą opieką personelu szpitala. Zdjęcia przedstawiają personel w stroju ochronnym, obowiązkowym przy pracy z pacjentem zarażonym oraz wyposażoną w respiratory salę”.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Fb Szpital Polski w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.