Wydanie nr 305/2020, Sobota 31.10.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Augusta, Alfons, Wolfgang, Antoni, Urban, Godzimir, Lucyla, Saturnin, Narcyz, Lucyliusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szkoły średnie przechodzą na system nauczania hybrydowego.

Szkoły średnie przechodzą na system nauczania hybrydowego. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Od poniedziałku wszystkie szkoły średnie i wyższe w strefie żółtej przechodzą na system nauczania hybrydowego. Oznacza to, że uczniowie naprzemiennie będą uczyli się w szkolnych salach lekcyjnych i w domowym zaciszu. A co oznacza to w praktyce?

 

W piątek, 16 października br. o godzinie 10 w Starostwie Powiatowym w Malborku odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół ponadpodstawowych z powiatu malborskiego dotyczące nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku wszystkie szkoły ponadpodstawowe przechodzą na system hybrydowy. Zapytaliśmy Zbigniewa Kowalskiego, dyrektora II LO w Malborku, co oznacza to w praktyce.

Zbigniew Kowalski wskazuje, że każda szkoła musi indywidualnie zmierzyć się z nauczaniem hybrydowym i sama wypracować swój jak najlepszy system. Ma to związek z tym, że każda placówka jest inna, o różnej specyfice nauczania i liczbie uczniów oraz nauczycieli. Poza tym niektóre z nich w swojej ofercie mają także uczniowskie praktyki, które bardzo często odbywają się w miejscach poza budynkiem szkoły.

 

 

 

 

Najważniejsi maturzyści.

Dyrektor II LO podkreśla, że w jego placówce będzie się starać tak wszystko zorganizować, by zajęcia dla różnych klas odbywały się wymiennie co drugi tydzień, tzn. jeden tydzień nauki zdalnej, drugi w salach lekcyjnych.

- „Chcemy pomóc maturzystom, którzy do matury mają tak naprawdę niewiele czasu. I dla nich również zrobić nauczanie rotacyjne, ale z większą częstotliwością stacjonarnego nauczania. Póki jeszcze można w ten sposób uczyć” - mówi w rozmowie z nami Zbigniew Kowalski. Jak wiadomo, sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest na tyle dynamiczna, że w każdej chwili wszystko może ulec zmianie i wówczas cała oświata przejdzie na system zdalnego nauczania.

Póki co, zarówno klasy maturalne, jak i uczniowie klas pierwszych pierwszy tydzień nauczania hybrydowego rozpoczną w murach swojej szkoły. Z kolei drugoklasiści od poniedziałku, 19 października br. naukę rozpoczną Zarówno uczniowie, jak i rodzice w najbliższych godzinach zostaną poinformowani o wprowadzeniu nowego systemu nauczania za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz strony internetowej szkoły. Wszystkie te działania mają na celu, by w placówkach oświatowych każdego dnia przebywało przynajmniej o połowę mniej uczniów, niż dotychczas miało to miejsce.

- „Z uwagi na to, że są również zajęcia międzyoddziałowe i inne tego rodzaju, to rotacja będzie przeprowadzana między poszczególnymi rocznikami, a nie grupami, np. że pół klasy jest na zdalnym, a pół na stacjonarnym nauczaniu. Będzie to korzystniejsze zarówno dla uczniów, jak i nauczyciele, ale przede wszystkim dla efektów wspólnej pracy dydaktycznej” - podsumowuje Dyrektor II LO.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.