Wydanie nr 329/2020, Wtorek 24.11.2020
imieniny: pokaż (13 imiona)Dobrosław, Pęcisław, Gerard, Emilia, Flora, Franciszek, Protazy, Jan, Biruta, Jaśmina, Felicjana, Felicjanna, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policyjny pościg za złodziejami osobowej Toyoty.

  • Wydanie nr 329/2020
  • 14 września 2020, 10:23
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Policyjny pościg za złodziejami osobowej Toyoty. fot. KPP Malbork
W środę policjanci po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 39 lat, którzy w nocy ukradli z jednego z parkingów na terenie miasta, toyotę o wartości 12,5 tys. złotych. Odzyskany pojazd został przekazany prawowitemu właścicielowi. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Obaj będą odpowiadać przed sądem za włamanie i kradzież pojazdu, a kierowca dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W środę, 9 września br. rano policjanci malborskiej komendy otrzymali zgłoszenie od właściciela Toyoty, że w nocy zostało skradzione jego auto, które było zaparkowane na jednym z osiedlowych parkingów na terenie miasta. Pokrzywdzony wycenił wartość samochodu na 12,5 tys. złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej, już po kilku godzinach policjanci ustalili, gdzie znajduje się skradziony pojazd. Toyotę funkcjonariusze zauważyli w centrum miasta. W środku auta znajdowało się dwóch mężczyzn. W akcji zatrzymania pojazdu brali udział również funkcjonariusze ruchu drogowego. Kiedy kierowca Toyoty zobaczył radiowóz, natychmiast przyspieszył i zaczął uciekać drogą krajową nr 22. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg i po kilku kilometrach zatrzymali samochód. 39-letni kierowca i jego 36- letni pasażer zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Obaj mężczyźni przyznali się do kradzieży auta. Odzyskana Toyota została przekazana właścicielowi.

 

 

 

 

Po sprawdzeniu 39-latka w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto śledczy ustalili, że zaraz po kradzieży samochodu sprawcy ukradli paliwo na jednej ze stacji powiatu sztumskiego. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Obaj mężczyźni będą odpowiadać za włamanie do Toyoty i jej kradzież, a także za kradzież paliwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. 39-latek odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

 


 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jakub
Jakub 16.09.2020, 10:45
Jakub