Wydanie nr 267/2020, Środa 23.09.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wspólne działania nowodworskiej policji i sanepidu.

  • Wydanie nr 267/2020
  • 14 sierpnia 2020, 09:45
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Wspólne działania nowodworskiej policji i sanepidu. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W środę po praz kolejny nowodworscy policjanci wspólnie z inspektorami sanitarnymi przeprowadzili wspólną akcję w zakresie egzekwowania obostrzeń wprowadzonych stanem epidemii COVID-19. Tym razem sprawdzane były sklepy przemysłowe oraz lokale usługowe na terenie gminy Ostaszewo. W trakcie działań skontrolowano 5 sklepów i pouczono 2 osoby. Przypominano również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji, głównie nad wodą. Wspólne działania będą prowadzone na terenie całego powiatu.

 

W środę, 12 sierpnia br. po raz kolejny dzielnicowy oraz profilaktyk wspólnie z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Nowego Dworu Gdańskiego przeprowadzili działania prewencyjne mające na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy i turyści przestrzegają obostrzeń związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Tym razem sprawdzenia dokonano na terenie gminy Ostaszewo. Skontrolowano 4 sklepy oraz lokal usługowy. Policjanci wraz z inspektorami sanitarnymi sprawdzali, czy poszczególne punkty posiadają środki dezynfekcyjne przeznaczone głównie dla klientów oraz czy personel i klienci stosują się do nakazu dezynfekcji rąk, noszenia maseczek czy też rękawiczek jednorazowych. Zwracano również uwagę na zachowanie odległości społecznej. Podczas kontroli nie wszyscy klienci sklepów stosowali się do nałożonych nakazów, te osoby zostały pouczone i poinformowane o obowiązujących obostrzeniach.

 

 

 

 

W trakcie działań funkcjonariusze przypominali również o bezpieczeństwie podczas wakacji, głównie o bezpieczeństwie nad wodą. Podczas rozmów z klientami sklepów, wręczali ulotki profilaktyczne. To nie ostatnie takie działania. Policjanci wraz z nowodworskim Sanepidem systematycznie będą kontrolować sklepy oraz lokale usługowe i gastronomiczne na terenie całego powiatu. W przyszłym tygodniu zaplanowane są kontrole na terenie Mierzei Wiślanej.

 

 

 

 

Policjanci apelują o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

 

 

 


 

Informację i zdjęcia przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.