Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Samobójstwo na Sienkiewicza – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Samobójstwo na Sienkiewicza – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 21 interwencji. Strażacy zabezpieczyli m.in. miejsca 3 kolizji drogowych (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31179,dk22-bmw-w-rowie-po-zderzeniu-4-pojazdow-w-gnojewi), interweniowali w zadymionych mieszkaniach oraz mieszkaniu zalanym wodą, a także sprawdzali miejsca, w których wyczuwalny był zapach gazu. Wyjeżdżali do 4 pożarów, w tym ścierniska, śmieci, trawy i drzewa. Usunęli gniazdo szerszeni. Jeden alarm okazał się fałszywy.

Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 21-letniego kierowcę fiata, który posiadał w samochodzie amfetaminę oraz prowadził pojazd bez uprawnień. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi jemu kara do 3 lat więzienia. Dodatkowo za jazdę bez wymaganych uprawnień. funkcjonariusze sporządzili do sądu wniosek o ukaranie 21-latka. Pod koniec ubiegłego tygodnia malborscy policjanci oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w ramach wspólnych działań sprawdzali, czy właściciele salonów fryzjerskich przestrzegają reżimu sanitarnego.

 

 

 

 

Kolizja na skrzyżowaniu Chrobrego i Chodkiewicza.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 6 sierpnia br. tuż po godzinie 15. Na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Chodkiewicza w Malborku doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki VW Passat i Mercedes Sprinter. W wyniku tego zderzenia uszkodzone zostały jeszcze dwa zaparkowane samochody osobowe marki Skoda Octavia i Ford Focus. VW podróżowała matka z dwójką dzieci w wieku 2 lat i 11 miesięcy, a Mercedesem tylko kierowca pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (badanie urazowe) najmłodszemu dziecku, które uderzyło twarzą o oparcie fotela (zaczerwieniona twarz). Po wypisaniu karty kwalifikowanej pierwszej pomocy, dziecko przekazano pod opiekę ZRM. Po usunięciu resztek powypadkowych ratownicy zakończyli działania. Na miejscu pozostała policja. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork.

Za kierownicą pod wpływem narkotyków i bez uprawnień.

Z piątku, 7 sierpnia br. na sobotę, 8 sierpnia br. po północy policjanci patrolując ulice miasta, w dzielnicy Śródmieście zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Fiat. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie 21-letniego kierowcy. Policjanci przeszukali mężczyznę i samochód. W drzwiach od strony kierowcy mundurowi znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością białego proszku. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezioną substancję. Po wstępnych badaniach okazało się, że zabezpieczony środek to amfetamina. Po wykonanych przez mundurowych badaniach okazało się, że mężczyzna był trzeźwy, ale prowadził auto bez wymaganych do tego uprawnień. 21-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo posiadania narkotyków grozi mu kara do 3 lat więzienia. Funkcjonariusze sporządzili również wniosek do sądu o ukaranie.

 

 

 

 

Epidemia koronawirusa trwa – stosujmy się do ograniczeń.

W związku z dużą ilością zachorowań na koronawirusa wszyscy bezwzględnie musimy stosować się do obowiązujących w tym zakresie obostrzeń. Zasłaniajmy usta i nos, nie gromadźmy się, dbajmy o zachowanie dystansu społecznego co najmniej 1,5 metra. W związku z ujawnionymi w ubiegłym tygodniu przypadkami nie zastosowania się do obowiązujących ograniczeń policjanci zapowiadają wzmożone kontrole autobusów, targowiska, kąpieliska miejskiego, sklepów i salonów fryzjerskich. Wśród zaleceń dla salonów fryzjerskich znalazły się m.in.: obowiązek noszenia przez pracowników rękawiczek oraz maseczek, a przez klientów maseczek. Gdy jest to możliwe używanie ręczników jednorazowych oraz przyjmowanie klientów po uprzednim umówieniu się na wizytę online lub telefonicznie. Jak wykazała przeprowadzona w jednym z salonów fryzjerskich kontrola właściciele oraz ich klienci nie zastosowali się do obowiązujących ograniczeń. Funkcjonariusze informują, że za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń grozi mandat od 20 do 500 zł, a grzywna nałożona na wniosek policji przez sanepid może wynieść do 30 tysięcy złotych.

 

 

 

 

Samobójstwo na Sienkiewicza.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 sierpnia br. Dyżurny SKKP otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej w Malborku w jednym z mieszkań przy ulicy Sienkiewicza o godzinie 13.16. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, strażacy zastali w mieszkaniu budynku wielorodzinnego poszkodowanego nieprzytomnego mężczyznę, który znajdował się w wannie. Pomocy poszkodowanemu udzielał funkcjonariusz policji. Osoba, która zgłosiła zdarzenie była obecna na miejscu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji poszkodowanego z wanny do pokoju, ponieważ w łazience nie było miejsca do prowadzenia RKO. Ratownicy przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, a po dojeździe ZRM, przekazali poszkodowanego. ZRM przystąpił do udzielenia medycznych czynności ratunkowych, jednak lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork

Pożar w Mątowach Wielkich.

Do pożaru pola pszenicy w miejscowości Mątowy Wielkie gm. Miłoradz doszło w niedzielę, 9 sierpnia br. po godzinie 14. Paliły się uprawy rolne - pszenica na pniu, ściernisko i słoma. Właściciel obecny był na miejscu zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody (W-25) na palącą się pszenicę. Po dojeździe na miejsce, zastępy z JRG Malbork podały kolejne dwa prądy wody (W-25 i W-52). Pozostali ratownicy przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego gasili ściernisko. Po ugaszeniu pożaru, skontrolowano pogorzelisko i dogaszono zarzewia ognia. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork, 2 zastępy OSP Miłoradz, OSP Lichnowy i OSP Kończewice.

 

 


 

Informacji udzieliła: podkom. Katarzyna Marczyk, KPP Malbork oraz Dyżurny SKKP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.