Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rozmowy z kolonistami o bezpiecznym letnim wypoczynku.

  • Wydanie nr 274/2020
  • 29 lipca 2020, 09:38
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Rozmowy z kolonistami o bezpiecznym letnim wypoczynku. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W poniedziałek odbyło się spotkanie policjantki z kolonistami w Jantarze, którego głównym celem było uświadomienie młodzieży, jak niebezpieczne może być nieodpowiedzialne zachowanie nad wodą, jakie zagrożenia niesie zażywania środków odurzających, a także czym jest hejt w sieci. W spotkaniu wzięła udział młodzież spędzająca wakacje na kolonii organizowanej w Jantarze w Ośrodku Wypoczynkowym Viva.

 

W poniedziałek, 27 lipca br. policjantka zajmująca się profilaktyką odwiedziła młodzież wypoczywającą na kolonii w Jantarze. Na samym początku spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, omówiła bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Koloniści zapoznali się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Funkcjonariuszka podkreśliła, aby nie wchodzić do wody rozgrzanym ani od razu po posiłku oraz to, że pod żadnym pozorem nie można wykonywać skoków do wody na tzw. „główkę”. Na zakończenie pierwszego tematu zachęcała do wzięcia udziału w konkursie pn. „Artystyczny przeWODNIK”.

 

 

 

 

W dalszej części spotkania przybliżyła młodzieży pojęcie hejtu w sieci, który jest bardzo trudnym i w miarę świeżym tematem. Dotyka coraz większą liczbę młodzieży w wieku szkolnym. Funkcjonariuszka skupiła się głównie na wytłumaczeniu pojęcia hejtu, jakie są konsekwencje jego stosowania oraz odpowiedzialność karna za hejtowanie w sieci. Na zakończenie, z dwoma najstarszymi grupami, w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, policjantka omówiła problem uzależnień. Koloniści wspólnie z funkcjonariuszką omówili różnice między narkotykami a dopalaczami. Młodzież dowiedziała się również, jakie zagrożenia wynikają z zażywania narkotyków oraz dopalaczy, a także konsekwencje zdrowotne oraz prawne. Pomimo wakacji i letniego leniuchowania, młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, a w trakcie spotkania było wiele pytań, na które policjantka starała się wyczerpująco odpowiadać.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Dr mask
Dr mask 01.08.2020, 17:28
1,5 metra odstępu i maseczki mają wszyscy. Czysta fikcja.