Wydanie nr 218/2020, Środa 5.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim.

  • Wydanie nr 218/2020
  • 14 lipca 2020, 13:26
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zanotowano 1081 zagrożeń. W pierwszym półroczu 2020 r. zanotowano 117 zagrożeń. Wszystkie naniesione zagrożenia są wnikliwie sprawdzane przez policjantów. Przypominamy jednak, że aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, ani do opisywania niezadowolenia z pracy poszczególnych instytucji. Jeżeli jesteśmy świadkami wykroczenia czy przestępstwa, należy złożyć odpowiednie zawiadomienie w najbliższej jednostce Policji lub zgłosić to na numer 112.

 

W okresie od stycznia do czerwca 2020 roku zanotowano 117 zagrożeń, z czego 20 zostało potwierdzone przez funkcjonariuszy, 8 zagrożeń zostało potwierdzonych przekazanych poza Policję oraz 12 zagrożeń zostało potwierdzonych wyeliminowanych. Jest to 34% wszystkich zgłoszeń. W pierwszym półroczu 2020 r. zanotowano 5 zagrożeń, które uznano za żart/pomyłka z uwagi na błędne wybieranie kategorii zagrożeń. Były to m.in. miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej (w opisie chodziło o brak zakrywania ust i nosa w autobusie PKS), czy zła organizacja ruchu (w opisie widniało niezadowolenie z błędu dotyczącego topografii na mapie i Maps Google). Opisy związane z nieprzestrzeganiem nałożonych obostrzeń dotyczących zakrywania ust i nosa, policjanci systematycznie są zadaniowani pod kątem sprawdzenia tych naruszeń. Niestety, nadal Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służyła niektórym zgłaszającym do wyrażenia w opisie niezadowolenia z pracy poszczególnych instytucji, bądź zgłaszania bieżących interwencji.

 

 

 

 

3 zagrożenia stanowią 68% z ogółu.

Największą liczbę naniesionych zagrożeń można odnotować przy zagrożeniu z kategorii przekraczanie dozwolonej prędkości – 33 zagrożenia, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 26 zagrożeń oraz nieprawidłowe parkowanie – 20 zagrożeń. Te trzy zagrożenia stanowią 68% wszystkich zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomimo, że zagrożenia z danych kategorii zostały potwierdzane, patrole ruchu drogowego, jak i patrolówki w ramach codziennej służby kierowane są we wskazane miejsca i dążą do wyeliminowania danego zagrożenia. Wszystkie nanoszone zagrożenia są dokładnie weryfikowane przez funkcjonariuszy, a na spotkaniach ze społeczeństwem, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności omawiane są zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze podczas codziennej służby i sprawdzania zagrożonych miejsc dążą do wyeliminowania zaznaczanych zagrożeń.

 

 

 

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nie numer 112.

Policja przypomina, że aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji ani do opisywania niezadowolenia z pracy poszczególnych instytucji. Jeżeli jesteśmy świadkami wykroczenia czy przestępstwa należy złożyć odpowiednie zawiadomienie w najbliższej jednostce Policji lub zgłosić to na numer 112.

 

 

 

Informacje i zdjęcie przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.