Wydanie nr 218/2020, Środa 5.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Osobówka zderzyła się z wąskotorówką – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 218/2020
  • 6 lipca 2020, 12:31
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Osobówka zderzyła się z wąskotorówką – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. internet
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Nowym Dworze Gdańskim? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 23 razy. Dotyczyły one m. in. pożarów traw, usuwania przewróconych drzew, a także usuwania owadów błonkoskrzydłych i plamy oleju z jezdni. Strażacy podejmowali działania związane z pomocą PRM i SAR. Ratownicy zabezpieczyli również miejsca 3 kolizji drogowych. Jedna interwencja okazała się fałszywym alarmem.

Zderzenie osobówki z wąskotorówką.

W poniedziałek, 29 czerwca br. o godzinie 18.44 w miejscowości Jantar doszło do zderzenia samochodu osobowego z koleją wąskotorową. Nie było poszkodowanych osób. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP w sile 4 ratowników.

Kolizja osobówki ze skuterem.

W czwartek, 2 lipca br. o godzinie 15.41 w miejscowości Rybina doszło do kolizji samochodu osobowego ze skuterem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, opatrzenie rany, użycie chusty trójkątnej na bolący obojczyk), odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz kierowaniu ruchem drogowym. Po przyjeździe na miejsce, ZRM zbadał osobę poszkodowaną i stwierdził, że nie wymaga ona hospitalizacji. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 8 ratowników.

 

 

 

 

NZK przyczyną śmierci kobiety.

W czwartek, 2 lipca br. o godzinie 18.57 w miejscowości Grochowo Trzecie doszło do NZK (nagłego zatrzymania krążenia) u 89 - letniej kobiety. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED do czasu przybycia ZRM. Lekarz ZRM o godzinie 19.13 stwierdził zgon kobiety. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG w sile 4 ratowników oraz 2 zastępy OSP w sile 10 ratowników.

Wypadek osobówki w Solnicy.

W piątek, 3 lipca br. o godzinie 19.29 w miejscowości Solnica na drodze nr 2301G doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu KPP pasażerce( przemycie rany, opatrunek osłaniający oraz wsparcie psychiczne), pomocy w załadowaniu pojazdu na lawetę oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 8 ratowników.

 

 

 

 

Zadymienie w mieszkaniu.

W sobotę, 4 lipca br. o godzinie 15.15 w miejscowości Bronowo doszło do zadymienia w jednym z mieszkań na parterze budynku mieszkalnego murowanego wielorodzinnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu roty do wewnątrz mieszkania, podaniu jednego prądu wody w natarciu w celu lokalizacji i ugaszenia pożaru, przewietrzaniu i oddymieniu pomieszczeń, usunięciu nadpalonych desek na podbitce sufitu, sprawdzeniu kamerą termowizyjną wszystkich pomieszczeń w kondygnacji narażonych bezpośrednio na pożar, sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń budynku wielorodzinnego detektorem wielogazowym (brak zagrożenia) oraz wyniesieniu nadpalonych elementów wyposażenia na zewnątrz budynku. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 8 ratowników oraz 3 zastępy OSP w sile 17 ratowników.

Potrącenie pieszego.

W niedzielę, 5 lipca br. o godz. 18.30 w miejscowości Stegna ulicy Morskiej doszło do potrącenia mężczyzny przez motocykl. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej (założenie opatrunku osłaniającego na ranę głowy, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa przy użyciu kołnierza ortopedycznego, wsparcie psychiczne). W działaniach brały udział 2 zastępy OSP w sile 7 ratowników.


 

 


 

Informację przekazał: mł. kpt. Jakub Czaplicki, rzecznik prasowy KP PSP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.