Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rekordzista jechał 138 km/h. Podsumowanie działań „Prędkość”.

  • Wydanie nr 187/2020
  • 28 maja 2020, 11:26
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Rekordzista jechał 138 km/h. Podsumowanie działań „Prędkość”. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W środę na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadziła działania pn. „Prędkość”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 27 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości, a 5 z nich zostały zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Nowodworska drogówka, aby zmniejszyć ryzyko zdarzeń drogowych, przeprowadziła w środę, 27 maja br. działania pn. „Prędkość”. Celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego. Taktyka działań zakładała organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń. Wybór punktów kontrolnych opierał się głównie o analizę zagrożeń zaznaczanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

 

 

 

5 kierowców pożegnało się z prawem jazdy.

W środowych działaniach wzięło udział 7 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 27 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia wszyscy zostali ukarani mandatami. Nowodworska drogówka zatrzymała również 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 49-latek, który w Jazowej w terenie zabudowanym poruszał się swoim pojazdem z prędkością 138 km/h.

 

 

 

 

Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Lepiej spóźnić się 5 minut, niż umrzeć o 15 lat za wcześnie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański


 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.