Wydanie nr 264/2020, Niedziela 20.09.2020
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Pamiętacie pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe?

Nowy Dwór Gdański. Pamiętacie pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe? fot. Gmina Nowy Dwór Gdański
30 lat temu odbyły się w pełni wolne wybory samorządowe, co było ostatnim etapem przywracania w Polsce samorządu gminnego.

Na mocy ustawy z 1990 roku w miejsce istniejących w czasach PRL-u Rad Narodowych, wprowadzone zostały Rady Gmin i Rady Miejskie.

Kolejne zmiany nastąpiły 1 stycznia 1999 roku i polegały na utworzeniu dwóch dodatkowych szczebli samorządu: powiatów i samorządowych województw. W 2002 roku odbyły się pierwsze wybory, w których bezpośrednio wybierano wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Przez te 30 lat zmieniła się nasza gmina, zmieniliśmy się My sami. To okres inwestycji w drogi, chodniki, oświetlenie, ścieżki rowerowe. Powstało wiele zieleńców, placów zabaw, miejsc do rekreacji. Na terenach wiejskich reaktywowano świetlice. Przywrócono dawną świetność zabytkom: śluzie w Marzęcinie i mostowi zwodzonemu w Nowym Dworze Gdańskim. Powstał kompleks Żuławskiego Parku Historycznego. Pobudziliśmy do życia Miejskie Obiekty Sportowe. Inwestujemy w gminne placówki oświatowe.

Obecnie powstają przystanie kajakowe, bulwar w centrum miasta oraz trwa kompleksowy remont Żuławskiego Ośrodka Kultury. Przed nami kolejne projekty, które poprawią komfort życia w mieście i na terenach wiejskich. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Jesteśmy na dobrej drodze

Dziękujemy poprzednim Burmistrzom Stanisławowi Bobrowiczowi, śp. Zbigniewowi Piórkowskiemu i Tadeuszowi Studzińskiemu, wszystkim Radnym, Sołtysom i pracownikom Urzędu Miejskiego, którzy na przestrzeni lat tworzyli samorząd terytorialny.

Dzisiejszy dzień, to także święto obecnych samorządowców. W imieniu Burmistrza Jacka Michalskiego dziękujemy Radnym, Sołtysom i pracownikom UM za codzienną pracę na rzecz mieszkańców.

Razem tworzymy naszą gminę, naszą Małą Ojczyznę - Nowy Dwór Gdański i 25 sołectw.

DZIĘKUJEMY

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.