Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijany nastoletni złodziej złapany na gorącym uczynku.

  • Wydanie nr 193/2020
  • 26 maja 2020, 09:39
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Pijany nastoletni złodziej złapany na gorącym uczynku. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 17-latka, którego podejrzewali o usiłowanie włamania do altany ogrodowej na terenie Gniewu. Dzięki obywatelskiej postawie trzech mężczyzn, sprawca został ujęty i przekazany mundurowym. Według ustaleń śledczych sprawca wybił okno w altanie i po wejściu do środka nie zdążył nic ukraść, bo został ujęty. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnej celi. W sobotę został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W piątek, 22 maja br. o godzinie 0.05 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu sprawcy, który miał włamywać się do altanki ogrodowej w powiecie tczewskim. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz na teren ogródków działkowych natychmiast wysłał policjantów z Komisariatu Policji w Gniewie. Na miejscu trzej mężczyźni przekazali mundurowym 17-latka, który miał mieć związek z włamaniem do altanki ogrodowej. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że zatrzymany młody mężczyzna najpierw wybił okno w altanie i po wejściu do środka został ujęty przez świadków zdarzenia. Zatrzymany 17-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został już przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem.

 

 

 

 

 

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.