Wydanie nr 185/2020, Piątek 3.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

REMONTY DRÓG W MALBORKU. ZOBACZ NAGRANIE Z KOLEJEJ DEBATY Z BURMISTRZEM - 12.03.2014

REMONTY DRÓG W MALBORKU. ZOBACZ NAGRANIE Z KOLEJEJ DEBATY Z BURMISTRZEM - 12.03.2014 fot. Piotr Wąsowicz [Piotr Wąsowicz TvMalbork]

W minioną środę odbyła się kolejna piąta już debata  burmistrza Malborka Andrzeja Rychłowskiego z mieszkańcami. Tematem marcowego spotkania były remonty dróg i chodników w mieście. Licznie przybyli na debatę malborczycy zostali zapoznani z planem realizacji inwestycji drogowych, a także mieli możliwość osobistego zgłoszenia włodarzowi swoich problemów.

Na początku spotkania Barbara Kozicka - Gospodarz Miasta - przedstawiła plan remontów ulic i chodników w mieście zaplanowanych na pierwszą połowę tego roku precyzując zakres prac jakie zostaną wykonane na wskazanych obszarach. Następnie Roman Milanowski, Naczelnik Wydziału Inżynierii Zamówień Publicznych i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych, omówił kwestie związane z utworzeniem nowych miejsc parkingowych na terenie dzielnicy Piaski w odpowiedzi na liczne postulaty mieszkańców tej części
miasta.

Burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski zwrócił szczególną uwagę na fakt, iż w tym roku samorząd na inwestycje związane z poprawą infrastruktury drogowej oraz modernizacją chodników wyda ok. 2,5 miliona złotych. Mieszkańcy nie kryli swojego zadowolenia związanego z faktem, iż samorząd w tym roku przeznaczy na ten cel tak duże środki, będzie to możliwe również dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu w ramach unijnego projektu ELMOS.

Podczas spotkania mieszkańcy zgłaszali również swoje problemy dotyczące dostępności komunikacyjnej i jakości infrastruktury na malborskich osiedlach, a także zwrócili szczególną uwagę na problemy związane z oznakowaniem ulic. Zwrócili się również do burmistrza z prośbą o uporządkowanie ruchu w śródmieściu ze względu na utrudnienia z jakimi borykają się kierowcy i mieszkańcy kilku malborskich ulic zlokalizowanych na tym obszarze. Burmistrz Andrzej Rychłowski zapewnił, że samorząd na bieżąco
wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców i stara się im sprostać planując kolejne inwestycje, w odpowiedzi na postulaty mieszkańców, zapowiedział także zmiany organizacji ruchu w śródmieściu poprzez wprowadzenie kilku ulic jednokierunkowych, które obok usprawnienia ruchu i poprawy bezpieczeństwa pozwolą również na pozyskanie nowych miejsc parkingowych, których zdecydowanie w śródmieściu brakuje.

Mieszkańcy otrzymali także zapewnienie, że zgłoszone w trakcie debaty problemy zostaną dokładnie przeanalizowane, a samorząd będzie starał się wprowadzić doraźne rozwiązania oraz zabezpieczyć dodatkowe środki na realizację oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji drogowych w kolejnych latach. Na debacie nie zabrakło również malborczyków,  którzy przyszli podziękować władzom miasta za działania inwestycyjne na ulicach, na których od lat nie prowadzono żadnych modernizacji.

Burmistrz Miasta Malborka Andrzej Rychłowski dziękuje mieszkańcom za czynny udział w debacie. Kolejna debata już kwietniu.

Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.