Wydanie nr 148/2020, Środa 27.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor, Juliusz, Jan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. „Pogoda była ładna i nie chciało im się siedzieć w domu” - teraz grozi im kara do 5 tys. złotych.

Malbork. „Pogoda była ładna i nie chciało im się siedzieć w domu” - teraz grozi im kara do 5 tys. złotych. fot. KPP Malbork
Malborska policja przy pomocy komunikatów płynących z głośników radiowozów apeluje do wszystkich mieszkańców o przestrzeganie obowiązujących przepisów dotyczących przestrzegania kwarantanny oraz zakazu gromadzenia się. Ponadto mundurowi umieszczają plakaty informacyjne w marketach, na tablicach ogłoszeń i w komunikacji miejskiej. Pomimo zakrojonych na szeroką skalę działań prewencyjnych, funkcjonariusze w sobotę po raz kolejny sporządzili wnioski o ukaranie do sądu na 3 młodych mężczyzn, którzy na jednym z osiedli siedząc na ławce pili alkohol.

Malborscy policjanci codziennie kontrolują miejsca, gdzie mogą się gromadzić mieszkańcy – parki, bulwary, targowisko miejskie, itp. Funkcjonariusze rozpowszechniają komunikaty głosowe o niegromadzeniu się i pozostaniu w domu poprzez głośniki radiowozów oraz rozmieszczają plakaty informacyjne w miejscach szczególnie wrażliwych na możliwość zakażenia wirusem na terenie całego powiatu.

Jednym z zadań policjantów w czasie epidemii koronawirusa jest kontrola autobusów i uświadamianie przebywających w nich osób o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania przepisów dotyczących realizacji transportu publicznego w czasie stanu epidemii w Polsce. Pomimo tak wielu apeli i działań podjętych przez malborskich mundurowych zdarzają się osoby, które całkowicie lekceważą istniejące zagrożenie i obowiązujące przepisy.

 

 

Urządzili spotkanie towarzyskie na ławce.

W sobotę, 28 marca br. około godziny 15 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o gromadzeniu się osób na jednym z osiedli na terenie miasta. Policjanci na miejscu zastali 3 mężczyzn, którzy siedząc na ławce przy placu zabaw pili alkohol. W rozmowie z funkcjonariuszami panowie oświadczyli, że wiedzą o obowiązującym zakazie gromadzenia się, ale pogoda była ładna i nie chciało im się siedzieć w domu. Mundurowi poinformowali uczestników spotkania towarzyskiego o sporządzeniu wniosków o ukaranie do sądu za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz naruszenie obowiązującego zakazu gromadzenia się.

 

 

Policja apeluje - #zostanwdomu!

 

Policjanci przypominają, że za naruszenie zakazu gromadzenia podczas obowiązującego stanu epidemii w Polsce grozi mandat karny 500 złotych lub grzywna sądowa do 5000 złotych.

 

Policja apeluje, by nie grupować się, żeby zminimalizować ryzyko zakażenia.

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Toruń
Toruń 31.03.2020, 19:44
...................................informuję służby, że w Toruniu działa oszust który od lat okrada ludzi z pieniędzy metodą "Na Tadeusza" i żadne kwarantanny czy koronawirus mu w tym nie przszkadza !
Maniek
Maniek 31.03.2020, 17:33
To bolo był
Sołtys
Sołtys 31.03.2020, 10:59
Niech policja i straż miejska więcej kontroluje park na ciepłej ja osobiście od razu bede dzwonić na policję lub straż miejska jak zobaczę gromade ludzi tam.