Wydanie nr 265/2020, Poniedziałek 21.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przy molo w Sopocie trwają prace związane z poprawą bezpieczeństwa jednostek żeglujących.

Już od kilku dni trwają prace związane z odbudową plaży w Gdyni Orłowie. Piasek do zasilenia plaży pobierany jest z obszaru położonego na wschód od molo w Sopocie. Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia zwiększy się ochrona istniejących umocnień brzegowych w Gdyni Orłowie oraz poprawi się bezpieczeństwo jednostek żeglujących w Sopocie.

Urząd Morski w Gdyni poinformował, że od poniedziałku, 16 marca br. rozpoczęła się odbudowa plaży w Gdyni Orłowie. Planowany termin zakończenia prac przewidywany jest na 26 kwietnia br. Przerwę w pracy zaplanowano na czas Świąt Wielkanocnych, tj. w dniach 9-16 kwietnia br. W związku z pracami zamknięte zostaną wejścia na plażę nr 14 w Sopocie oraz 17 i 18 w Gdyni, a także czasowo wejście nr 16 w Gdyni.

 

 

W październiku 2019 roku Urząd Morski w Gdyni podpisał Porozumienie z Gminą Miasta Sopotu, którego przedmiotem było określenie zasad współpracy przy realizacji zadania: „Prace związane z utrzymaniem systemu ochrony brzegu morskiego przed erozją morską w Gdyni Orłowo”. Wartość zamówienia wynosi 2 571 000 złotych, z czego 33% wartości zamówienia pokryje Gmina Miasta Sopotu, a pozostałą część Urząd Morski w Gdyni.

 

Zarówno Gmina Miasta Sopotu, jak i Urząd Morski w Gdyni postanowiły wspólnie zrealizować zasilanie brzegu w Gdyni Orłowie z wykorzystaniem urobku pobranego w rejonie molo w Sopocie. Zasadniczym celem tych prac jest zabezpieczenie przeciwpowodziowe od strony morza w rejonie Orłowa. W wyniku realizacji tego przedsięwzięcia zwiększy się ochrona istniejących umocnień brzegowych w Gdyni Orłowie oraz poprawi bezpieczeństwo jednostek żeglujących w Sopocie.

 

Dzięki temu przedsięwzięciu plaża w Orłowie zostanie powiększono o około 40 metrów (obecnie miejscami ma 2-4 m szerokości), a pobór urobku został wskazany w miejscu spłycenia w rejonie molo w Sopocie.


 

 

Informacja: Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.