Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim wprowadziło zmiany w funkcjonowaniu urzędu.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie rosnącego zagrożenia epidemiologicznego w okresie od 16 marca do 27 marca 2020 r. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim zostaje zamknięte dla interesantów i pracuje w trybie wewnętrznym.

Najpilniejsze sprawy urzędowe można załatwiać przez telefon, drogą elektroniczną, platformę ePUAP lub w późniejszym terminie.

Należy kontaktować się z wydziałami bezpośrednio zajmującymi się daną sprawą. Wykaz numerów telefonów oraz adresów e-mail znaleźć można na https://www.nowydworgdanski.pl/435,wydzialy-i-samodzielne-s…
W szczególnie uzasadnionych przypadkach, po ustaleniu terminu i uzyskaniu zgody kierownika wydziału (kierownika innej właściwej komórki organizacyjnej) możliwa będzie wizyta w Starostwie.

Zaświadczenia będą wydawane wyłącznie drogą pocztową lub przez skrytkę ePUAP. Adresy skrzynek ePUAP na https://www.bip.nowydworgdanski.pl/88,starostwo-powiatowe

Wgląd do akt postępowań administracyjnych nie będzie w tym okresie możliwy. Osoby, które chcą przed wydaniem decyzji administracyjnej uzyskać wgląd do akt, proszone są o zgłoszenie takiego zamiaru telefonicznie lub drogą elektroniczną. W takich wypadkach wydanie decyzji zostanie wstrzymane do czasu umożliwienia wglądu do akt.

Osoby które nabyły lub sprzedały pojazd zarejestrowany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej proszone są, aby dokonywały zgłoszenia nabycia bądź zbycia pojazdu drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP lub za pośrednictwem operatora pocztowego.
Osoby które sprowadziły pojazd, niebędący nowym pojazdem, z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej uprasza się aby dokonały zgłoszenia rejestracji pojazdu w terminie 30 dni od dnia sprowadzenia pojazdu na stronie https://www.esp.pwpw.pl/
Niedopełnienie wyżej wymienionych obowiązków w okresie zamknięcia Starostwa nie będzie skutkować wymierzaniem kar pieniężnych.
Rejestracja pojazdów 55 247 36 71, wew. 140,
Prawa jazdy 55 247 36 71, wew. 138,
Transport drogowy 55 247 36 71, wew. 168,
Zmiana organizacji ruchu 55 247 36 71, wew. 168,

Rzecznik Konsumentów będzie telefoniczne udzielał porad konsumenckich: we wtorki, czwartki i piątki w godz. 8.00 – 14.00 oraz w środy w godz. 9.00 – 11.00 pod nr. tel. 55 533 01 43. Wnioski o interwencję u przedsiębiorcy można przesyłać pocztą na adres Starostwa oraz pocztą elektroniczną na adres: starostwo@nowydworgdanski.pl.

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Nowy Dwór Gdański


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.