Wydanie nr 148/2020, Środa 27.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor, Juliusz, Jan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nie dajmy się zwariować?

Widok mieszkańców Azji w maskach chirurgicznych na twarzy nikogo w zasadzie już nie dziwi. Mieszkańcy Japonii czy Chin zaczęli nosić maski głównie w celach higienicznych, by osoba chora nikogo wokół siebie nie zarażała, a osoby zdrowe nie zostały zarażone. Po katastrofie nuklearnej w Fukushimie w roku 2011, ludzie zakładali maseczki kierowani głównie strachem. Jednak na forum internetowym można doczytać się, że do niedawna zakładanie maseczki chirurgicznej było czymś w rodzaju trendem w modzie. Potem pojawił się koronawirus.

O tyle, o ile w Azji nikt nie zwraca uwagi na osobę z chirurgiczna maseczką, zapewne w Polsce może wzbudzać zainteresowanie. Sytuacja, z jaką boryka się od jakiegoś czasu świat, a mianowicie z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, maseczki, kombinezony, rękawiczki czy okulary ochronne przestały już kogokolwiek dziwić. Mało tego, towar ten stał się bardzo pożądany, a w związku z brakami w magazynach jego cena w niektórych miejscach poszybowała wielokrotnie do góry.

Ostatnio pisaliśmy o sytuacji, jaka miała miejsce na jednej ze stacji paliw w Malborku. Na jej zamkniętym i odgrodzonym terenie ludzie w ochronnych kombinezonach przeprowadzali dezynfekcję. Dzisiaj dostaliśmy zdjęcie podobnie ubranych  panów, które rzekomo zostało zrobione w jednym z lokalnych  marketów . Jak się okazało, zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez osobę, która to zdjęcie nam nadesłała, ponieważ nie było zrobione w tym konkretnym markecie w Malborku.   

Jednak później nadesłano nam krótki filmik z kamerki samochodowej, która uchwyciła na jednej z ulic Malborka przez krótki moment osobę w ochronnej masce.

Sami powtarzamy – nie dajmy się zwariować, ale z drugiej strony, nie popełniajmy błędów mieszkańców Włoch. Bądźmy odpowiedzialni.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
M-K
M-K 13.03.2020, 23:36
Byle co aby o nas było słychać Panie redaktorku.
Krzyżak
Krzyżak 13.03.2020, 21:55
Już dzisiaj udawaliście,że w naszym Netto były typy w strojach corona ...A foto nie z naszego miasta!!!! Siejecie zamęt ,usuwacie niewygodne komentarze np.takie pod artykułem o urzędniczce z UM...robicie się niewiarygodni!!!!pora ruszyć tylki za biurek ! Dron to nie wszystko !
I podawać rzetelne sprawdzone info ! A nie fake newsy ! No chyba ,że to amatorska gazetka szkolna...wielki minus !
P.a. czy przewaga info z nowego stawu to przypadek?czy powrót do korzeni...?? MASAKRA OT CO....
Miastowy
Miastowy 13.03.2020, 20:08
Ale naj większą panikę nie prawdziwymi informacjami tworzycie wy tv Malbork więc nie dajcie się zwariować i panie W czas się ogarnąć
Zenek
Zenek 13.03.2020, 16:08
Znam gościa. To znany błazen !