Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Loft w domowym zaciszu- jak go stworzyć?

Loft w domowym zaciszu- jak go stworzyć? fot. Loft w domowym zaciszu- jak go stworzyć?
Od paru ostatnich latach, jednym z najpowszechniejszych rodzajów stylizacji mieszkalnych wybieranych przez statystycznego Kowalskiego okazuje się przede wszystkim aranżacja typowo industrialna. Druciane dodatki, proste konstrukcyjnie meble, wyszukane ozdoby, wielkie przestrzenie do zaplanowania. Tym i szeregiem innych cech wyróżnia się tradycyjne wnętrze w formie loftu. Jak wykreować je we własnym domowym zakątku?

Na wzór amerykański

Przybliżając nieco historię stylu industrialnego, warto podkreślić, iż jest to propozycja aranżacyjna jaka zrodziła się lata temu zupełnie przypadkowo na terenie Stanów Zjednoczonych. Dokładniej rzecz biorąc, miało to miejsce w latach pięćdziesiątych minionego stulecia i wiązało się z chęcią wyzwolenia się społeczeństwa, poczucia wolności i potrzebą życia w sposób totalnie nieskrępowany. Nieprzypadkowo zatem zaczęto odzwierciedlać styl dawnych, opustoszałych wówczas hal produkcyjnych, magazynów niegdyś pękających w szwach a ówcześnie świecących pustkami, czy siedzib popularnych kiedyś fabryk. Cechą wspólną wszelkich tego rodzaju pustostanów okazywała się ogromna powierzchnia możliwa do wykorzystania na własny sposób. Z tego uczyniono najważniejszy znak szczególny stylu loftowego. Nie oznacza to jednakże, iż na dziś dzień nie ma sposobności wykreowania designu typowo industrialnego nawet w małej kuchni, czy stosunkowo niewielkiej sypialni. Nawet tradycyjną kawalerkę damy radę wystylizować na klasyczny loft. Wystarczy jedynie ruszyć głową i zdecydować się na właściwe wyposażenie. W tym celu z pewnością bardzo pomocne okaże się skorzystanie z potężnego wachlarza rozmaitego asortymentu industrialnego proponowanego przez modne obecnie sklepy internetowe typu BoConcept z Gdyni, gdzie dostępnych jest mnóstwo różnorodnych elementów meblowych i ozdób idealnie wpisujących się w aranżację loft.

Cechy charakterystyczne

Jak już wyżej wspomnieliśmy, zdecydowanie najważniejszą cechą wyróżniająca styl industrialny okazuje się przestrzeń – im jej więcej tym lepiej. Ale co zrobić w przypadku, gdy mamy do zagospodarowania dość mały obiekt mieszkalny? Rada numer jeden- nie zagracajmy go. Ograniczmy wszelkie sprzęty, meble i dodatki do zupełnego minimum. Jeśli czujesz, że wybrana aranżacja jest zbyt uboga, nie rozstawiaj po kątach zbędnych i zajmujących przestrzeń sekretarzyków czy komódek, lecz zawieś coś na ścianach- postarzałe lustro, abstrakcyjny obraz czy nawet fototapetę, która będzie imitowała ceglastą stylizację murów. Warto także zwrócić większą uwagę na dobór oświetlenia, które w stylu industrialnym niewątpliwie jest jednym z najistotniejszych elementów. Koniecznie wnętrze musi być stosownie oświetlone, ale nie bardzo jaskrawo. Warto wybierać nieco żółtawe, delikatne i przyciemniane światło, a same lampy z metalowymi oprawami o fikuśnych kształtach, najczęściej na wzór rozmaitych figur geometrycznych. Zwisające, druciane, z fantazyjnymi kloszami i starodawnymi abażurami jak najbardziej przykują wzrok zaraz po przekroczeniu progu pomieszczenia.

Loft w domowym zaciszu- jak go stworzyć?
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.