Wydanie nr 192/2020, Piątek 10.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Filip, Aniela, Samson, Zacheusz, Witołd, Amalberga, Sylwan, Witalis, January, Aleksander, Rufina, Rzędziwoj, Engelbert, Askaniusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Patostream, uzależnienia i pieniądze dla organizacji pozarządowych. Komisja Spraw Społecznych zaopiniowała projekty uchwał.

Zakres pomocy dla seniorów świadczonej przez malborski MOPS oraz problemy z uzależnieniami młodzieży i dorosłych. Radni podjęli również tematy dotyczące m.in. patostreamu (Wykonywanie głównie przez młodzież na żywo w internecie czynności uznanych powszechnie za objawy patologii w zamian za określoną sumę pieniędzy), uzależnienia od używek, telefonów i przemocy. Komisja Spraw Społecznych wyraziła także negatywną opinię w kwestii przekazania 25 tys. z budżetu Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień dla stowarzyszeń pozarządowych.

Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień jest jednostką leczniczą i zabranie jej aż 25 tys. złotych z budżetu może zachwiać stabilnością jednostki. Radni w trakcie posiedzenia Komisji Spraw Społecznych wrazili swój niepokój w związku z propozycją Komisji Finansów, by część środków Centrum przekazać dla stowarzyszeń pozarządowych.

 

- Nikt z nas nie ma nic przeciwko stowarzyszeniom, ale budżet Centrum jest niewielki i ważne jest rozsądne wydatkowanie każdej złotówki. Najbliższy podmiot leczniczy dla osób uzależnionych jest dopiero w Gdańsku. Okrojenie budżetu naszej placówki może w konsekwencji doprowadzić do poważnych problemów w realizacji kontraktu z NFZ – wnosili członkowie komisji oraz Beata Żaroffe-Preuss, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych.

 

Oprócz spraw dotyczących CPiTU, poruszano również kwestie dotyczące malborskiego MOPS-u.

Nagranie z posiedzenia jest dostępne poniżej.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Harnaś
Harnaś 20.12.2019, 11:51
Brawo Ziutek Ty masz rozeznanie, dzięki właśnie Pisowi do którego należysz i się nie musisz wstydzić. Wszystko Ci dają za friko. Tylko nie potrzebnie się spowiadasz, bo jak Ci udowodnią te przekręty, to możesz beknąć. Ale nie martw się, Twój guru napewno coś wymyśli razem z panem Ziobro, aby nie działa Ci się krzywda. Tylko, jak spojrzysz w oczy uczciwym Polakom, którzy na to pracują.
Ziutek
Ziutek 19.12.2019, 15:41
………………..Jak rządziło peło musiałem pracować, byłem kierowcą w MZK w Malborku. Pobudka o 3 rano, przed 5 na bazie i cały dzień woziłem wariatów po mieście. Niedziela, świątek i piątek, ostra harówka. Jedni mówią taka praca, według mnie to współczesne niewolnictwo. Ale od czasu wypłaty kopulacyjnego - 500 plus moje życie się zmieniło, bajka. Mówię Wam. Teraz dopiero jestem gość. Zapisałem się do PIS co by mieć z nimi spokój i co by mnie bronili w Sądach bo mam długi. Zwolniłem się z pracy i teraz to bym nie poszedł do roboty nawet za 8 tys. zł na rękę. Żyję z konkubiną Lusią i 12 dzieci a Lusia mówi, że to nie koniec. Jedno chyba moje. Ona zarejestrowana - oczywiście jako samotna matka. Full socjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę sprzedaliśmy po 700 zeta za tonę. Po co mi, jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da. Makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Co za matoł taki tekst wymyślił – pewnie wróg Polski i Polaków! Bachory mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje "pod gruszą" dzieci dostały z pomocy społecznej po 700 zł kupiłem se nową komórkę, full wypas, teraz telewizora szukam na kredyt, pierwszą ratę pewnie wpłacę, rszte…a się zobaczy, nic nie obiecuję. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć. Komornik nie ma mi co zabrać, a zresztą jakby co, to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Żyje się w Polsce dobrze, tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo- wkłułem się w kabel na sieni - od rana piwko, papierosek i Eurosport. Szkoda, ze fajek w MOPSIE nie dają, mam nadzieję, że po ostatnich wyborach to się zmieni. No, nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych i pokrzywdzonych przez los. Pozdrawiam. Pan Ziutek.