Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Po prawie dwóch latach stanęły tablice z nazwą malborskich mostów na rzece Nogat.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 13 grudnia 2019, 15:04
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 6 komentarzy
Ponad półtora roku minęło od podjęcia uchwały Rady Miasta Malborka w sprawie nadania nazwy mostom na rzece Nogat. Wówczas, 22 marca 2018 r. większością głosów radni zdecydowali o nazwie „Mosty im. rotmistrza Witolda Pileckiego”. Mimo, że uchwałę ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego miesiąc później, dopiero teraz pojawiły się odpowiednie tablice przez wjazdem na mosty nad Nogatem. Długo? Jeden z malborskich włodarzy ostatnio porównał rozwój miasta do biegu. Ten związany z tablicami raczej był długodystansowy, lecz na szczęście udało się w końcu dotrzeć do mety.

Sprawa wyboru nazwy dla malborskich mostów była przedmiotem wielomiesięcznej dyskusji radnych, w wyniku czego w styczniu 2018 r. powołana została komisja doraźna, która ostatecznie wybrała nazwę Mostów Pileckiego.

Przypomnijmy, że komisja w składzie: przewodniczący Tomasz Klonowski, Joanna Iglińska, Zbigniew Kowalski, Jacek Markowski, Robert Król, Wioletta Klepacka i Paweł Dziwosz miała do dyspozycji kilka propozycji nazw dla mostów, zgłoszonych przez mieszkańców Malborka. Wśród projektów były nazwy: „Mosty Jedności”, „Most Żuławski” i „Most Powiślański”, a także „Most Pileckiego”.

Nawet w trakcie sesji, podczas której radni zajęli się projektem uchwały nadającej wybraną nazwę, nie obyło się bez zgrzytów i słownych przepychanek, a także próby wycofania projektu i zwołania komisji w nowym składzie.

Nazwa „Mosty im. rotmistrza Witolda Pileckiego” została jednak przegłosowana stosunkiem głosów 11 za, 4 przeciw i 4 wstrzymujących się.

Jak widać, w malborskim magistracie wszystko musi nabrać odpowiedniej „mocy prawnej”, by długodystansowe sprawy doprowadzić do ostatecznego finału.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tadzik
Tadzik 16.12.2019, 10:53
To mój sąsiad.
Student
Student 15.12.2019, 14:06
Wstyd nie znać tego nazwiska. To cichy aktywista i działacz PIS. Rzeczywiście mało komu znany.
Uczeń
Uczeń 15.12.2019, 10:23
Ja też nie wiem co to za bohater.
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 13.12.2019, 16:24
Nareszcie coś przyjemnego w Malborku trochę Polski czuć
Młody mieszkaniec
Młody mieszkaniec 13.12.2019, 16:21
Nie znam gościa. Nigdy o nim nie słyszałem.