Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy Malbork „biegnie” również po obwodnicę? Sztum wysuwa się na prowadzenie.

Na liście 100 miast, w których mają powstać rządowe obwodnice, znalazło już się m.in. Strzelno. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że ta obwodnica da nowe życie miastu Strzelno i okolicom, ale również poprawi warunki infrastruktury, warunki komunikacyjne w tej części województwa kujawsko-pomorskiego. O swoją obwodnicę żwawo walczy już Sztum. Pytanie, czy równie poważnie do rządowych zapowiedzi odnosi się Miasto Malbork?

Obietnica budowy 100 obwodnic była jedną ze sztandarowych zapowiedzi programowych PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Samorządy chcące znaleźć się na zaszczytnej liście, muszą poczynić duże starania, aby udowodnić, że w tym miejscu inwestycja jest ważna dla danego regionu.


Burmistrz Sztumu zachęca wszystkich mieszkańców do składania podpisów pod petycją o budowę obwodnicy. W Malborku dużo o obwodnicy mówiło się w trakcie kampanii. Co władze robią teraz, aby przekonać rządzących do realizacji inwestycji w naszym mieście?

Jak na razie pytanie jest bez odpowiedzi. Wciąż czekamy na przesłanie stanowiska magistratu w tej sprawie.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
anty - T
anty - T 18.12.2019, 11:12
Tabor jak zwykle "cudzymi" rękami przypisze sobie sukces w rozwoju miasta. śmiechu warte, w kampanii tez ogłaszał że będzie obwodnica, pracownicy urzędu przygotowywali dokumenty pod kampanie, a wygrał wybory i kazał je schować głęboko do szafy.
jo
jo 15.12.2019, 19:41
To jest PL .....aby zylo nam sie trudniej i pod gorke kazdy mial . Jak modlitwa z poczatku filmu, Dzien Swira .
Pauli
Pauli 13.12.2019, 11:12
Takie miasto Strzelno ludność 6000 i bedzie mialo obwodnicę a malbork 38000 ludności i problem z drogą nr 22 żeby przez Piaski zrobić dwupasmową drogę. Chojnice już dawno mają obwodnicę, w roku 2017 oddano prawie 8 kilometrowy odcinek obwodnicy Kościerzyny itd.


gość
gość 13.12.2019, 08:35
obwodnica miasta jest ale inwestycyjna - każda inwestycja przechodzi bokiem :) buhaha - i to nie tylko przy obecnej władzy.
Jro
Jro 12.12.2019, 21:03
obecna władza to co najwyżej może pobiegać