Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Nowy Dwór Gdański: Program „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów, pochodzących z działalności rolniczej”

Gmina Nowy Dwór Gdański: Program „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów, pochodzących z działalności rolniczej” fot. Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański
Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego informuje, iż Gmina planuje przystąpić do programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów, pochodzących z działalności rolniczej” - w związku z ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie konkursem. Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

W ramach programu niezbędnym staje się oszacowanie ilości odpadów i przygotowanie ich inwentaryzacji. Sporządzona inwentaryzacja folii rolniczych i innych odpadów, pochodzących z działalności rolniczej będzie jednym z załączników do wniosku o dotację.

Beneficjentem programu są jednostki samorządu terytorialnego. Ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W związku z powyższym w ramach inwentaryzacji przyjmowane będą oświadczenia, o ilości posiadanych odpadów, od osób posiadających ww. odpady. Złożenie oświadczenia nie jest równoznaczne z przystąpieniem do programu ani przyznaniem dofinansowania w wysokości 100% kosztów usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

W ramach realizacji programu nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników. Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć folię i inne odpady produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.

Druki oświadczeń dostępne są:

  1.  w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Gdańskim pok. nr 7
  2.  do pobrania ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim www.miastonowydwor.pl oraz zakładka Mieszkańcy - Srodowisko - Program usuwania folii rolniczych - http://www.miastonowydwor.pl/…/usuwanie-folii-rolniczych-i-…

Regulamin do pobrania http://nfosigw.gov.pl/…/usuwanie-folii-rolniczy…/nabor-2019/

Termin składania oświadczeń - do 29 listopada 2019 roku.

Miejsce składania oświadczeń – Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdański, Wejhera 3,
82-100 Nowy Dwór Gdański - sekretariat.

Info i foto: Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Nowy Dwór Gdański


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.