Wydanie nr 196/2020, Wtorek 14.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowodworscy policjanci w przedszkolach opowiadali o bezpieczeństwie

Nowodworscy policjanci w przedszkolach opowiadali o bezpieczeństwie fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Nowodworscy policjanci we wrześniu i październiku odwiedzali przedszkola w ramach „Bezpieczeństwa na drodze”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zapoznawani byli z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Po zakończonych spotkaniach policjanci wręczali przedszkolakom odblaski.

Przez ostatnie dwa miesiące funkcjonariusze pomagali maluchom zapoznać się z przepisami i zasadami bezpieczeństwa na drodze w teorii i praktyce. W tym celu policjanci odwiedzali przedszkola na terenie powiatu. W trakcie spotkań przypominali najmłodszym uczestnikom ruchu między innymi o tym: że przed przejściem na drugą stronę jezdni należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych oraz że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy. Zwracali także uwagę na to, że po zmierzchu należy mieć na sobie odblaskowe elementy a w trakcie jazdy samochodem trzeba siedzieć w foteliku i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Funkcjonariusze omówili również bezpieczeństwo na rowerze i konieczność zakładania kasku. W trakcie spotkania mundurowi powtarzali, że nie należy bać się policjantów, ponieważ jesteśmy od tego aby im pomagać. W trakcie spotkań dzieci zadawały dużo pytań i opowiadały o swoich przeżyciach związanych z bezpieczeństwem. Na zakończenie wspólnie z przedstawicielem Żuławskiego Banku Spółdzielczego najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wręczano odblaski.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.