Wydanie nr 150/2020, Piątek 29.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Maksymina, Teodor, Bogusława, Maksymin, Ermentruda, Urszula, Rajmunda, Magdalena, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zamkowe Kameralia: Muzyczna lekcja historii z grupą Fabryka w malborskim Karwanie.

Zamkowe Kameralia: Muzyczna lekcja historii z grupą Fabryka w malborskim Karwanie. fot. 82-200.pl
Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają na piątkowy koncert grupy Fabryka, który będzie muzyczną lekcją historii.

Koncert odbędzie się w KARWANIE dnia 11.10.2019 r. (piątek) o godz. 18:00. Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

O koncercie:

Zespół Fabryka i Narodowe Centrum Kultury zapraszają na jesienny koncert "Muzyczna lekcja historii", który kierowany jest do społeczności lokalnych - w szczególności do młodzieży i nauczycieli w celu aktywizacji kulturalnej i patriotycznej. Muzycy mają nadzieję, że na widowni zasiądą także osoby w wieku średnim i seniorzy. Grupa odwiedzi Malbork w ramach trasy obejmującej 9 miejscowości. 

Podczas koncertów - solista zespołu Sylwester SLY Domański z towarzyszeniem zespołu Fabryka wykona utwory nawiązujące do różnych wydarzeń historycznych. W repertuarze znajdą się wybrane piosenki z płyty "Sierpień", wydanej w 2016 roku wraz z NCK, z pop-rockowymi aranżacjami poezji Baczyńskiego, Gajcego i innych Kolumbów. Program uzupełnią znane polskie przeboje z lat 60-90 ("Biały Krzyż", "Gdzie są chłopcy z tamtych lat", "Nie pytaj o Polskę") oraz utwory do tekstów innych polskich poetów w rockowo-elektronicznych opracowaniach, niosące uniwersalny muzyczny i poetycki przekaz, a jednocześnie popularyzujące historię i wartości patriotyczne.
Liczymy, że dzięki takim wydarzeniom i takiego rodzaju przekazie, młodzież bliżej pozna rodzimą historię i dziedzictwo narodowe, może także znaleźć w nich źródło inspiracji twórczej, zaś dorośli i seniorzy odwołać się do własnych przeżyć i uczuć patriotycznych.

Koncert uzupełnią wizualizacje multimedialne, wzmacniające przekaz i dostosowane tematyką do wykonywanych utworów.

Projekt jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Info i foto: 82-200.pl

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.