Wydanie nr 149/2020, Czwartek 28.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wychudzone i skrajnie zaniedbane psy. Interwencja nowodworskich policjantów i Inspektorów OTOZ Animals.

Wychudzone i skrajnie zaniedbane psy. Interwencja nowodworskich policjantów i Inspektorów OTOZ Animals. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Dzięki natychmiastowej reakcji nowodworskiej policji skrajnie zaniedbane psy bezpiecznie trafiły w dobre ręce. Natychmiast została udzielona pomoc pieskom, które zostały zabrane przez Inspektorów z OTOZ Animals w Elblągu.

30.09.2019 r. Około godziny 16:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w powiecie psy przetrzymywane są w niegodnych warunkach. Na miejsce od razu udał się patrol policji. Pod podanym adresem policjanci zastali Inspektorów z OTOZ Animals z Elbląga, którzy wskazali miejsce przetrzymywania zwierzaków. Na posesji został wskazany funkcjonariuszom budynek gospodarczy, gdzie na łańcuchu o długości około 1 metra były przywiązane psy, które były wychudzone, skrajnie zaniedbane oraz wystraszone. Pomieszczenie, w którym się znajdowały nie zapewniało im żadnego schronienia przez zimnem i deszczem. 55-letni właściciel psów nie widziała żadnego problemu. Twierdziła, że psy trzymane są w dobrych warunkach, dostają jedzenie a przywiązane są z takiego powodu, że cały czas uciekały. Psy zostały odebrane właścicielowi przez OTOZ Animals Elbląg, którzy zapewnią dalszą profesjonalną pomoc.

Policja przypomina!

Ustawa o Ochronie zwierząt - Art. 35. 1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 1a lub 2 sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem.

3a. Sąd może orzec tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 1a.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Stopprzemocy
Stopprzemocy 08.10.2019, 15:20
Zastanawiam się kiedy tak naprawdę zostanie respektowany zakaz trzymania psów na łańcuchu... Drodzy Samorządowcy, Sołtysi- to wyzwanie dla Was