Wydanie nr 147/2020, Wtorek 26.05.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Historia Polski "w pigułce". Wycieczka malborskich uczniów do Krakowa.

Historia Polski fot. Rafał Łakomy II LO w Malborku
Wyjazd do Krakowa w dniach 30.09-04.10.2019 klasy 3D wraz z opiekunami: p. J.Włodarczyk i p.D.Konefał, wypełniły punkty oczywiste jak i mniej spodziewane. Uczniowie II LO w Malborku zaliczyli historię Polski „w pigułce” w postaci Wawelu i okolic, krakowskiego Kazimierza i Starego Miasta. Z okolicznych atrakcji udało się dostać do kopalni soli w Wieliczce.

Ponadto uczniowie zwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie odkryto nawet eksponaty z lotniska z Królewa pod Malborkiem. Muzeum znajduje się to jedno z najstarszych stałych lotnisk w Europie. Założone zostało w 1912 roku dla potrzeb lotnictwa Austro-Węgier. Należy przy tej okazji przypomnieć o stacjonowaniu na tym terenie na przełomie XIX i XX wieku fortecznego oddziału balonowego 2 Pułku Artylerii Fortecznej twierdzy Kraków. 
Niemniej najbardziej zaskoczyła malborskich uczniów wizyta w Muzeum Manggha, które łączy podstawowe funkcje muzealne z szeroką aktywnością żywego centrum kultury, propagującego wiedzę na temat Japonii i Dalekiego Wschodu.

Oprócz sporej dawki wiedzy o Japonii wzięliśmy udział w warsztatach origami oraz poznaliśmy Tokio na interaktywnej wystawie.

Info i foto: Rafał Łakomy II LO w Malborku

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.