Wydanie nr 149/2020, Czwartek 28.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: PRL-owskie otrzęsiny klas pierwszych w II LO

Malbork: PRL-owskie otrzęsiny klas pierwszych w II LO fot. Rafał Łakomy II LO Malbork
Okres Polski Ludowej to niekończące się źródło absurdalnych żartów, przerabianych w klasycznych dla naszej kinematografii filmach Stanisława Barei. Niekończący się braku podstawowych towarów, kilometry kolejek, zakaz wyjazdu za granicę czy trudności w otrzymaniu przydziałowego mieszkania, samochodu.

Czasy PRL-u to jednak całe mnóstwo pozytywnej zwariowanej energii, która do dzisiaj wraca i jednoczy pokolenia rodziców i dzieci. W dniu 07.10  młodzież malborskiego liceum postanowiła ufundować powrót do przeszłości podczas tegorocznych otrzęsin klas pierwszych. Świeżo przyjęci uczniowie z powodzeniem próbowali złamać czasoprzestrzeń i podczas zmagań o najlepszego reprezentanta pośród klas pierwszych rocznika 2019/2020 spowodowali, że kolorowe czasy PRL-u wróciły jak bumerang. Śmiechu i radości było co nie miara a młodzież po raz kolejny pokazała dystans do samych siebie i w otoczce poczucia humoru cofnęła wskazówki czasu do poprzedniego stulecia.

Tekst i foto: Rafał Łakomy II LO Malbork

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.