Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dlaczego odkurzacze bezprzewodowe są coraz bardziej popularne?

Dlaczego odkurzacze bezprzewodowe są coraz bardziej popularne? fot. Dlaczego odkurzacze bezprzewodowe są coraz bardziej popularne?
Choć tradycyjne odkurzacze przewodowe wciąż są dostępne na rynku, ich popularność stopniowo się zmniejsza. Obecnie coraz chętniej kupujemy sprzęty bezprzewodowe, które nie wymagają podłączenia do prądu. Dlaczego takie urządzenia są godne uwagi? Jakie są ich najważniejsze zalety?

Czym jest odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzacz bezprzewodowy to sprzęt, który nie jest zasilany sieciowo. Nie ma on kabla, który trzeba rozwijać, a następnie zwijać. Tego typu urządzenia mają wbudowany akumulator, który trzeba regularnie ładować (to wystarczy, aby móc ich używać). Wśród modeli bezprzewodowych znajdziemy odkurzacze pionowe, ręczne, jak również automatyczne.

Komfort sprzątania

Posiadacze sprzętów bezprzewodowych przekonują, że jedną z ich największych zalet jest większy komfort sprzątania (w porównaniu do tradycyjnych modeli przewodowych). Ponieważ do urządzenia nie jest podłączony kabel, nic nie ogranicza swobody ruchów. Poza tym możemy swobodnie posprzątać w każdym pomieszczeniu, bez potrzeby ciągłego przepinania przewodu do znajdującego się najbliżej nas gniazdka. To daje również możliwość odkurzania w samochodzie, bez potrzeby sięgania po przedłużacz.

 

Ponieważ sprzęt nie jest podłączony do prądu, nie trzeba się obawiać, że na skutek mocniejszego szarpnięcia wyrwiemy przewód z gniazdka. Mogłoby to skończyć się uszkodzeniem kabla lub samej wtyczki, a naprawienie takiej usterki czasami jest kłopotliwe.

 

Brak konieczności wymiany worków

 

Urządzenia bezprzewodowe to w większości modele bezworkowe. W obudowie znajduje się plastikowy pojemnik na zanieczyszczenia, który po skończonym sprzątaniu wystarczy opróżnić i ewentualnie przepłukać wodą. Warto podkreślić, że przy wykonywaniu tych czynności nie brudzimy rąk. Odkurzacze bezworkowe są gotowe do użycia w każdej chwili. Nie musimy sprawdzać, czy worek nie wymaga wymiany. Ponadto nie ma ryzyka, że wewnątrz niego namnażają się mikroorganizmy, takie jak bakterie.

Kompaktowe wymiary

Bezprzewodowe odkurzacze zwykle mają na tyle kompaktowe wymiary, że znalezienie miejsca do przechowywania nie stanowi żadnego problemu. To odpowiednie sprzęty m.in. dla osób mających małe mieszkanie. Wynika z tego również, że z pomocą urządzenia bezprzewodowego uda nam się dotrzeć do wszystkich zakamarków w domu, np. pod meblami.

Elegancki wygląd

Nie można nie wspomnieć o tym, że odkurzacze bezprzewodowe często wyróżniają się nowoczesnym i eleganckim designem. Nie ma potrzeby wkładania sprzętu do szafy, bo z pewnością nie wpłynie negatywnie na wystrój wnętrza. Co więcej, do niektórych modeli dołączona jest specjalna baza mocowana na ścianie. Przechowywany w ten sposób odkurzacz jest zawsze pod ręką i można go w każdej chwili użyć.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Odkurzacz bezprzewodowy to sprzęt, który może okazać się bardzo pomocny w domu. Jednak który model wybrać, aby móc komfortowo sprzątać w domu? Konieczne jest sprawdzenie kilku istotnych parametrów oraz innych kwestii. Warto zapoznać się z tym artykułem, aby przekonać się, jak znaleźć odpowiedni odkurzacz bezprzewodowy. Jest tu wiele pomocnych wskazówek, a także opis najbardziej popularnych, godnych uwagi sprzętów.

Dlaczego odkurzacze bezprzewodowe są coraz bardziej popularne?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Lenka
Lenka 03.09.2019, 16:30
Mam samojezdnego, super sprawa. W końcu nie muszę się męczyć z ciężkim przewodowym odkurzaczem. Jedyne co muszę zrobić to włączyć przycisk clean i robot zaczyna pracę