Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Próbowali otruć funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

  • Wydanie nr 191/2020
  • 14 sierpnia 2019, 08:26
  • Redakcja
  • Na sygnale
Próbowali otruć funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. fot. pixabay
Funkcjonariusze KAS z Elbląga razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Braniewie przeprowadzili kolejną akcję przeciwko organizatorom nielegalnego hazardu.

To miała być kolejna rutynowa kontrola. Lokal mieszczący się w Braniewie był bezobsługowy, monitorowany za pomocą kamer przemysłowych. By wejść do środka trzeba było pokonać otwieraną zdalnie śluzę, po pozytywnym zweryfikowaniu potencjalnego gracza. Oprócz tego wejście do lokalu było okratowane i już na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że trudne do sforsowania.

W trakcie czynności kontrolnych prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS i SG nagle uruchomiły się syreny. Gdy funkcjonariusze wylegitymowali się do zainstalowanych w lokalu kamer, ze zbiornika na ścianie zaczęła wydobywać się silnie drażniąca substancja chemiczna.

Tylko dzięki temu, że krata wejściowa została zabezpieczona przed całkowitym zamknięciem, kontrolujący mieli możliwość pokonania śluzy i po wyważeniu drzwi wydostali się na zewnątrz.

Na miejsce zdarzenia wezwano Policję i Straż Pożarną. Ze względu na odniesione obrażenia jednego z funkcjonariuszy KAS, konieczna była również pomoc Pogotowia Ratunkowego.

Sprawą zajęła się prokuratura. Za atak na funkcjonariusza grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacja: warminsko-mazurskie.kas.gov.pl

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.