Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowodworscy policjanci zamknęli kolejny lokal z nielegalnymi automatami do gier.

  • Wydanie nr 274/2020
  • 7 sierpnia 2019, 13:12
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 10 komentarzy
Nowodworscy policjanci zamknęli kolejny lokal z nielegalnymi automatami do gier. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Nowodworscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej Pomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Gdyni oraz z biegłym sądowym uczestniczyli we wspólnych działaniach wymierzonych w przestępczość hazardową oraz wprowadzania do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

Dzięki współpracy zabezpieczono 11 nielegalnych automatów, znaczną sumę pieniędzy oraz 28 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Za przestępstwo związane z przestępczością hazardową grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Natomiast za przestępstwo związane z nieuprawnionym używaniem znaków towarowych grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą sprawdzają każdą informację o miejscach, w których mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe albo gdzie mogą być wprowadzone do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

W środę, 6 sierpnia br. informacje uzyskane przez policjantów potwierdziły się. Nowodworscy mundurowi, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej Pomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Gdyni oraz biegły sądowy uczestniczyli we wspólnych działaniach mających na celu likwidację nielegalnych gier hazardowych oraz miejsc gdzie wprowadzona jest do obrotu odzież z podrobionymi znakami.

W jednym z lokali na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze ujawnili 28 sztuk koszulek T-shirt, koszulek polo oraz bluz z podrobionymi znakami towarowymi jednej ze znanych marek. Ujawnione rzeczy funkcjonariusze zabezpieczyli i zatrzymali w całości. Za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tego samego dnia funkcjonariusze dokonali kontroli jednego lokalu na terenie Nowego Dworu Gdańskiego, w którym znajdowało się 11 automatów do gier o łącznej wartości ponad 100 tysięcy zł. W kontrolowanym lokalu zabezpieczyli również znaczną sumę pieniędzy.

Na wybranych automatach funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego przeprowadzili symulację gry. Automaty zostały zabezpieczone, a lokal został zamknięty i zabezpieczony pieczęciami Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego.

Zgodnie z art. 107 kodeksu karno skarbowego, kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi gry hazardowe podlega krze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Informacja: Rzecznik Pasowy KPP Nowy Dwór Gdański

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Filip
Filip 20.09.2019, 19:02
W Malborku nie zamykają bo psy są na układach tak mi pies powiedział haha
Pan tik tak
Pan tik tak 08.08.2019, 02:38
w Malborku jest jeszcze tego pełno. i kazdy wie nawet ten kto nie gra gdzie sie znajduja
Maniek
Maniek 07.08.2019, 21:06
Hazard to choroba ci ludzie nie wiedzą co robią A jak przejrzą na oczy jest już za późno nie mają domu i rodziny wiem bo sam gram i nie mogę przestac
ooooo
ooooo 07.08.2019, 18:48
Martw sie lepiej o siebie to sa dorośli ludzie,wiedzą co robią:)
Hazard
Hazard 07.08.2019, 17:21
Martwię się o tych co graja