Wydanie nr 271/2020, Niedziela 27.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej.

  • Wydanie nr 271/2020
  • 5 sierpnia 2019, 14:37
  • Redakcja
  • Wiadomości
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W sobotę, 3 sierpnia br. policjanci wspólnie z ratownikami WOPR Elbląg, firmą DHL Parcel, przedstawicielami Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, wolontariuszami Błękitnego Patrolu WWF oraz strażnikami Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana" w Stegnie spotkali się na plaży w Krynicy Morskiej, aby wspólnie promować bezpieczeństwo nad wodą. Dla najmłodszych były zorganizowane konkursy oraz wiele atrakcji. Na plaży nie zabrakło również maskotki pomorskiej policji, słonika Popo, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Dzielnicowa z Krynicy Morskiej, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, a także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku promowali akcję profilaktyczno – edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. Organizatorzy przekazywali turystom i mieszkańcom Krynicy Morskiej informacje w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Wszyscy mieli wspólny cel – aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny.

Przy policyjnym stoisku dzieci mogły wziąć udział w konkursach, gdzie do wygrania były nagrody związane z bezpieczeństwem nad wodą. Do wyboru były 3 zestawy pytań, gdzie najmłodsi przy pomocy opiekunów, mieli za zadanie odpowiadać na pytania związane z bezpiecznym pobytem nad wodą.

Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę m. in. w zadaniach „zgaduj-zgadula”, w wykreślance oraz w pytaniach związanych z „prawda czy fałsz”. Dodatkowo zadawane były pytania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Zaprzyjaźnione instytucje omawiały m.in. jak zachować się, gdy napotkamy dziką zwierzynę, znaki leśne, zasady zachowania się w lesie oraz jak postępować i kogo powiadamiać w przypadku napotkania foki oraz morświna na plaży. Przedstawiciele firmy DHL Parcel zorganizowali ćwiczenia związane z symulatorem zderzenia czołowego oraz symulatora dachowania.

Było można również uczestniczyć w ćwiczeniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pokazach ratownictwa wodnego.

Informacja: rzecznik prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.