Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

1 sierpnia - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Zobacz program obchodów w Malborku

1 sierpnia - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Zobacz program obchodów w Malborku fot. redakcja
Urząd Miasta Malborka zaprasza do upamiętnienia tysięcy Bohaterów, zarówno cywilnych, jak i żołnierzy, biorących udział w walkach o niepodległość.

Program obchodów Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2019 r. w Malborku wygląda następująco: 

godz. 17.00 – inscenizacja historyczna pt. „Warszawa' 44”, której realizatorem są Sklepy Cynamonowe w Malborku, a która odbędzie się na ul. Piastowskiej (obok Kas Muzeum Zamkowego);

ok. godz. 17.30 – bezpośrednio po inscenizacji przejście na Skwer Żołnierzy Wyklętych, gdzie nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej oraz pod Kamieniem poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Urząd Miasta jednocześnie informuje o mogących wystąpić utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z organizacją Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia br. Podczas przygotowań do uroczystości, w trakcie jej trwania oraz przemarszu, w godzinach od 12:00 do 18:00 czasowo zostanie wyłączony ruch kołowy:

1)      od 12:00 do 17:30 na fragmencie ul. Piastowskiej równoległym do łuku przy kasach Muzeum Zamkowego – ruch kołowy będzie odbywał się po łuku,

2)      od 17:25 do 17:35 na ul. Sierakowskich,

3)      od 17:30 do 18:00 na ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Sierakowskich do Ronda Solidarności (bez Ronda).

Źródło: UM Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.