Wydanie nr 152/2020, Niedziela 31.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Teodor, Petronela, Petroniusz, Petronia, Kancjusz, Kancjan, Kancjanela, Noe
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Zdali maturę, ukończyli szkolenie i zostali żołnierzami WOT

Malbork: Zdali maturę, ukończyli szkolenie i zostali żołnierzami WOT fot. Maciej Szalbierz 7PBOT
Kolejni żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio ukończyli szkolenie i złożą przysięgę wojskową w Malborku.
Zdali maturę, zaliczyli sesję egzaminacyjną na uczelniach wyższych. Lecz po wysiłku związanym z obowiązkami szkolnymi nie spoczęli na laurach. Zrezygnowali ze słonecznych plaż i ośnieżonych stoków a wybrali mundur, wysiłek na poligonie oraz naukę wojskowego rzemiosła. Wszystko po to, by móc w razie potrzeby bronić swoją Ojczyznę i nieść pomoc lokalnej społeczności. 
W sobotę, 13 lipca już po raz trzeci w tym roku ochotnicy, którzy zasili 7 Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio złożą przysięgę wojskową i oficjalnie zostaną żołnierzami Wojska Polskiego. 
Najbliższa malborska przysięga będzie piątą w historii pomorskiej brygady a drugą, która organizowana jest w mieście nad Nogatem. Uroczystość zaprzysiężenia żołnierzy 7 PBOT jest zwieńczeniem wyczerpującego 16-dniowego szkolenia, które zakończone zostało tzw. "pętlą taktyczną", czyli ćwiczeniem sprawdzającym nabyte podczas szkolenia umiejętności. 
Sobotnia przysięga jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. Kończy ona bowiem szkolenie, które odbywało się w ramach projektu "Wakacje z WOT", który jest ukłonem w stronę uczniów szkół średnich, studentów oraz kadry nauczycielskiej, aby mogli wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej bez konieczności rezygnacji ze swoim zawodowych i naukowych obowiązków. Szkolenie odbywało się w pierwszych dniach wakacji, więc w czasie, kiedy młodzież odpoczywa po wyczerpującym roku szkolnym i akademickim. Ochotnicy, którzy postanowili wstąpić w szeregi 7 PBOT i spędzić ten czas w koszarach dali niezwykłe świadectwo swojego patriotyzmu, dojrzałości i odpowiedzialności, jaką niesie za sobą noszenie oliwkowego beretu WOT.
Wojska Obrony Terytorialnej są formacją wyjątkową. Poprzez swój terytorialny charakter służba w piątym rodzaju sił zbrojnych stanowi niezwykły wyraz oddania i lojalności żołnierza WOT wobec swojego najbliższego otoczenia. Największym spoiwem łączącym żołnierzy Obrony Terytorialnej jest miłość do Ojczyzny i odwaga, by postawić własne życie na szali i w razie potrzeby bronić jej przed niebezpieczeństwem. To odpowiedzialność wynikająca z tradycji i historii Armii Krajowej, w które tak głęboko zakorzeniona jest idea Wojsk Obrony Terytorialnej. 
7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio zaprasza do koszar 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym jednym z najważniejszych w życiu każdego żołnierza dniu.
W sobotę miłośnicy militariów będą mieli również okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym Koszar, każdy będzie mógł wejść na teren bazy, zapoznać się z infrastrukturą.
Źródło: Maciej Szalbierz 7 PBOT
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Oficer
Oficer 09.07.2019, 11:55
.....................żołnierze tylko do kopania rowów. W PRL było też takie wojsko.
Leon
Leon 09.07.2019, 11:47
a co maja robić jak pracy nie ma