Wydanie nr 222/2020, Niedziela 9.08.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Klarysa, Miłorad, Domicjan, Domicjana, Dominika, Roland, Roman, Jan, Romuald
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejny sukces kajakarza MKS Nogat Wiktora Żarskiego

Kolejny sukces kajakarza MKS Nogat Wiktora Żarskiego fot. Andrzej Lewandowski
Wiktor Żarski zajął drugie miejsce w finale wyścigu K-1 1000m podczas Regat Eliminacyjnych Juniorów , które się odbyły w miniony weekend w na torze regatowym w Bydgoszczy.

Każdego roku na początku czerwca Polski Związek Kajakowy organizuje ogólnopolskie regaty, których podstawowym celem jest sprawdzenie poziomu startowego polskich juniorów i wyłonienie spośród nich przez trenerów Kadry Polski,  reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorów. Na podstawie zdobytego miejsca i osiągniętych dotychczas wyników, Wiktor jest w kręgu pretendentów do reprezentowania naszego kraju. Oficjalnie dowiemy się w najbliższych dniach po dokonaniu analiz przez sztab szkoleniowy Polskiego Związku Kajakowego. Zawodnik Malborskiego Klubu Sportowego Nogat od niespełna roku jest w składzie kadry Polski. Dwa tygodnie temu startował w Międzynarodowych Regatach Kajakowych w Bratysławie. Były to nieoficjalne mistrzostwa Europy. Trenerzy dokonywali próbnych składów i zestawiali ze sobą perspektywicznie osady z myślą o lipcowych Mistrzostwach Europy. Wiktor Żarski wystawiony był w konkurencji K-2 500m i 1000m z Damianem Liskowiakiem z UMKS  „Zryw” Wolsztyn i  z powodzeniem zakwalifikowali się do ścisłych finałów.

W najbliższą sobotę tj. 15 czerwca o godz 11.00 na Nogacie na wysokości  przystani MKS Nogat przy ul. Wileńskiej 1 odbędą się coroczne już LV Regaty Kajakowe o Puchar Nogatu na których konkurencja juniorów będzie silnie obsadzona przez wielu zawodników ze ścisłej czołówki krajowej.  Zapraszamy - MKS NOGAT

Info: Andrzej Lewandowski

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.