Wydanie nr 152/2020, Niedziela 31.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Teodor, Petronela, Petroniusz, Petronia, Kancjusz, Kancjan, Kancjanela, Noe
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej fot. Maciej Szalbierz 7PBOT
23 maja br.na placu Zwycięstwa w Słupsku odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio.

W czwartek 23 maja o godz. 16.00 na placu Zwycięstwa w Słupsku ponad 90 ochotników z województwa pomorskiego złoży uroczystą przysięgę wojskową i dołączy do grona obrońców Ojczyzny pod oliwkowymi barwami Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczystości zaprzysiężenia nowych terytorialsów 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio rozpoczną się jednak już kilka dni wcześniej, a mianowicie 19 maja o godz. 9.00, kiedy w kościele garnizonowym w Słupsku odprawiona zostanie msza święta z udziałem żołnierzy oraz ich rodzin. Ceremonia zaprzysiężenia żołnierzy OT wcielonych do służby w 71 blp w Malborku jest uroczystym zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, tzw. „szesnastki”. Samo szkolenie zaś kończy się pętlą taktyczną, która jest swoistym egzaminem terytorialsa, sprawdzający nabyte podczas szkolenia umiejętności. Czwartkowa przysięga wojskowa będzie czwartą w historii pomorskiej brygady a drugą, która odbędzie się w Słupsku. Tym razem słowa roty wypowiedziane przez żołnierzy rozlegną się na placu Zwycięstwa, a więc w samym sercu miasta nad Słupią.Ten wyjątkowy charakter uroczystości pozwala, by słupszczanie byli świadkami tego wyjątkowego w życiu każdego żołnierza dnia. Wojska Obrony Terytorialnej są formacją wyjątkową. Poprzez swój terytorialny charakter służba w piątym rodzaju sił zbrojnych stanowi niezwykły wyraz oddania i lojalności żołnierza WOT wobec swojego najbliższego otoczenia. Największym spoiwem łączącym żołnierzy Obrony Terytorialnej jest miłość do Ojczyzny i odwaga, by postawić własne życie na szali i w razie potrzeby bronić jej przed niebezpieczeństwem.To odpowiedzialność wynikająca z tradycji i historii Armii Krajowej, w które tak głęboko zakorzeniona jest idea Wojsk Obrony Terytorialnej. 23 maja mieszkańcy Słupska będą więc mieli wyjątkową możliwość, by usłyszeć okrzyk, że żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio są "zawsze gotowi, zawsze blisko", by nieść wsparcie i pomoc mieszkańcom swojej małej Ojczyzny.

Info i foto: Maciej Szalbierz 7 PBOT

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.