Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadki, pożary traw i śmieci w powiecie sztumskim. Raport tygodniowy sztumskich służb mundurowych.

Wypadki, pożary traw i śmieci w powiecie sztumskim. Raport tygodniowy sztumskich służb mundurowych. fot. redakcja
O pożarach, wypadkach i innych interwencjach KP PSP Sztum przeczytają Państwo w raporcie tygodniowym

Dnia 15-04-2019 o godzinie 11:15 Sztum Samochód osobowy i rower trójkołowy znajdowały się na jednym pasie ruchu-osoba poszkodowana była przytomna w kontakcie logicznym znajdowała się poza jezdnią na pobliskiej ławce. Na miejscu zdarzenia była również policja. Kierowcy samochodu osobowego nic się nie stało. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów z włączonymi sygnałami świetlnymi. Udzielono KPP osobie poszkodowanej poprzez unieruchomienie ręki prawej przy pomocy szyny. Przekazano osobę poszkodowaną ZRM. Zabezpieczono pojazdy. Przekazano miejsce zdarzenia policji. Osoba poszkodowana została zabrana przez karetkę do szpitala na obserwację. Tego samego dnia o godzinie 18:43 w miejscowości Czerwony Dwór, paliła się ok. 200m2 suchej trawy przy stawie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów z włączoną sygnalizacją świetlną. Podano jeden prąd wody. Ostatnie zgłoszenie o godzinie 20:40 w miejscowości Pozolia, Osoba poszkodowana była przytomna w kontakcie logicznym znajdowała się w samochodzie znajomego, skuter znajdował się na poboczu drogi. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego. Przekazano osobę poszkodowaną ZRM. Policja zabezpieczyła skuter. Osoba poszkodowana została odwieziona do szpitala na obserwację. 

Dnia 16-04-2019 o godzinie 19:09 w miejscowości Nowy Targ, w lesie pali się polana ze ściółką na pow. ok. 150m2. Duże zadymienie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową. Podanie dwóch prądów wody. Dogaszono przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego łopaty i tłumice. Na miejscu zdarzenia znajdował się właściciel lasu.

Dnia 17-04-2019 o godzinie 10:07 w miejscowości Mortąg, paliło się ok. 20ar suchej trawy za leśniczówką, las w odległości ok 100m. Na miejscu znajdowali się pracownicy leśnictwa Susz. Zabezpieczono miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Podano jeden prąd wody na palącą się trawę. Po ugaszeniu nastąpiło przelanie pogorzeliska wodą.
Dnia 18-04-2019 o godzinie 17:24 w miejscowości Sztum, paliło się ok. 1000m2 suchej trawy na polu przy brzegu jeziora. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Podano jeden prądu wody na palącą się trawę.
Dnia 19-04-2019 o godzinie 11:14 w miejscowości Węgry, samochód osobowy zderzył się ze skuterem. Poszkodowany kierowca skutera był przytomny, z raną głowy w części potylicznej (brak kasku w czasie zdarzenia) siedział na poboczu. Kierowca samochodu osobowego bez obrażeń. Pojazdy blokowały jeden pas drogi gminnej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych, odłączono akumulatora w skuterze, zamknięto drogę. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej: zaopatrzono rany głowy, udzielono wsparcia psychicznego. Poszkodowany został zabrany przez ZRM do Szpitala w Sztumie. Na miejscu zdarzenia Policja, wprowadzono ruch wahadłowy. Przekazano miejsce zdarzenia patrolowi Policji. 
Dnia 20-04-2019 14:43 w miejscowości Mortąg, paliło się ok. 400 m2 ściółki leśnej oraz 2 drzewa. Stwierdzono brak osób zagrożonych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną. Pożar ugaszono
Dnia 20-04-2019 o godzinie 19:40 w miejscowości Kalwa, paliło się drzewo w środku (jesion). Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Podano jeden prądu wody na palące się drzewo.
Dnia 21-04-2019 o godzinie 10:46 w miejscowości Folwark, paliło się ok. 200m2  trawy i krzaków  za drogą przy starym torowisku. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Podano jeden prąd wody na palącą się trawę i krzaki. 
Dnia 21-04-2019 o godzinie 20:29 w miejscowości Sztum, małe zadymienie w jednej z piwnic budynku wielorodzinnego, w której znajdował się piec na paliwo stałe. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną. Nastąpiło wejście ratowników w ODO po rozpoznaniu ustalili , iż zadymienie powstało w wyniku wygarniętego ciepłego popiołu na zewnątrz pieca. Ugaszono i wyniesiono popiół z budynku. Przewietrzono piwnice, dwukrotnie sprawdzono pomieszczenia piwnicy kamerą termowizyjną. Cała klatka została sprawdzona na obecność CO-stwierdzono brak zagrożenia. Przekazano miejsce zdarzenia  i pouczenie właścicielki.
Dnia 22-04-2019 o godzinie 13:51 w miejscowości Gościszewo, paliło się ok. 3000 m2  trawy i trzciny na polu przy jeziorku. Brak zagrożenia na pobliskie uprawy. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów z włączoną sygnalizacją świetlną. Ugaszenie pożaru.
Dnia 22-04-2019 o godzinie 18:31 w miejscowości Polaszki, paliły się śmieci w budynku- pustostanie po pożarach wcześniejszych. Stwierdzono brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Ugaszono, przerzucono śmieci i przelano pogorzeliska wodą  oraz  otaśmowano  pogorzelisko.
Dnia 22-04-2019 o godzinie 23:29 w miejscowości Polaszki, paliły się śmieci i pozostałości konstrukcyjne w budynku- pustostanie po pożarach wcześniejszych. Stwierdzono brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Nastąpiła częściowa rozbiórka ziających elementów stropu przy pomocy bosaka. Ugaszono, przerzucono śmieci i przelano pogorzelisko wodą  oraz  otaśmowano  pogorzelisko. 
Dnia 23-04-2019 o godzinie 05:02 w miejscowości Polaszki, zabezpieczono miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Podano jednego prądu wody na drabinie na palące się belki. Wykonano prace rozbiórkowe- nastąpiła likwidacja tynku celem uwidocznienia miejsc zarzewi ognia. Sukcesywnie dogaszano pożar. Sprawdzono kamerą termowizyjną ewentualne zarzewia ognia- stwierdzono brak oznak pożaru. Ponownie przelano wodą. 
Info: KP PSP Sztum
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.