Wydanie nr 149/2020, Czwartek 28.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Strzelał w pociągu. 38-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

Strzelał w pociągu. 38-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. fot. Komenda Główna Straży Ochrony Kolei
Dnia 20.04.2019 roku (sobota) o godzinie 19:10 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Gdańsku ujęli 38-letniego mieszkańca Gdańska, który posiadał broń gazową bez zezwolenia.

W sobotni wieczór podczas zabezpieczania przejazdu kibiców na stacji Gdańsk Główny do patrolu Straży Ochrony Kolei zgłosił się podróżny informując, że na peronie 3 na końcu składu pociągu z Wejherowa przebywa mężczyzna, który posiada broń podobną do P - 64. Na zakończenie dodał, że podróżny oddał kilka strzałów na sucho w podłogę pociągu.
Natychmiast funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli interwencję wobec 38-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna na widok umundurowanego patrolu rzucił na podłogę pistolet gazowy ME 8 Detective kaliber 8 milimetrów, który od razu został zabezpieczony przez jednego z funkcjonariuszy. Po ustaleniu, jaki pistolet posiada podróżny, okazało się, że nie posiada na niego stosownego zezwolenia. Wobec ujętego użyto środków przymusu bezpośredniego takich jak siła fizyczna i kajdanki. Sprawca wraz z ujawniona jednostką broni został przekazany policjantom z II Komisariatu Policji w Gdańsku Śródmieście, celem prowadzenia dalszych czynności. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (art. 263 § 2 kk.)

Info i foto: Komenda Główna Straży Ochrony Kolei 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.