Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Kamizelki w aucie” akcja sztumskich policjantów.

„Kamizelki w aucie” akcja sztumskich policjantów. fot. KPP Sztum
10.04.2019 r. policjanci sztumskiej komendy wzięli udział w kampania „Kamizelki w aucie”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji pracownicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego wspólnie z policjantami sztumskiej drogówki rozdawali kierowcom kamizelki odblaskowe. Dobra widoczność na drodze jest niezwykle ważna dlatego warto odblaskową kamizelkę mieć w swoim aucie.

Dobra widoczność na drodze jest niezwykle ważna, zwłaszcza w wieczory. Poprawiają ją m.in. kamizelki odblaskowe. Wczoraj pracownicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego razem z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji zorganizowali akcję edukacyjną pod hasłem, "Kamizelki w aucie”. W ramach prowadzonej akcji wręczane były kierującym kamizelki odblaskowe. Wspólne działania mają na celu również uświadomienie kierowcom jak element odblaskowy jest ważny dla nich samych. Kiedy kierowca wysiada z auta, sam staje się pieszym i powinien być jak najbardziej widoczny. Nawet podczas krótkiego przebywania poza autem powinno się używać kamizelki odblaskowej. Warto również pamiętać o swoich bliskich, by podczas poruszania się po zmroku drogą, używali elementów odblaskowych.

Świadomość noszenia odblaskowych elementów po zmroku przez uczestników ruchu drogowego rośnie. Policjanci przypominają, że kierowca może dostrzec ubranego w kamizelkę pieszego lub rowerzystę już z odległości 150, a nawet 300 metrów. Idąc drogą poza terenem zabudowanym, trzeba nosić odblaski. Kto ich nie ma, może dostać 100 zł mandatu.

Info i foto: KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.