Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: Kolejne oszustwa na inkasenta. Kobieta straciła pieniądze i biżuterię.

Nowy Dwór Gdański: Kolejne oszustwa na inkasenta. Kobieta straciła pieniądze i biżuterię. fot. redakcja
Nowodworscy policjanci przestrzegają wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego, a zwłaszcza osoby starsze przed nieuczciwymi osobami, które podają się za pracowników wodociągów. W trakcie wizyty w mieszkaniu pod pretekstem informowania o przerwie w dostawie wody, sprawdzania czy w pomieszczeniach są zacieki na ścianach oraz naszą nieuwagę przeszukują również szafki.

W ubiegłym tygodniu do nowodworskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego, która poinformowała, że zostały skradzione z jej mieszkania pieniądze oraz biżuteria. Dwie osoby wykorzystały brak czujności ze strony zgłaszającej i pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody w kranach, powstałych zacieków na ścianach w wyniku zalania wodą przez sąsiadów oraz podaniu się za pracowników wodociągów, zostali wpuszczeni do mieszkania. W trakcie sprawdzania pomieszczeń zagadywali mieszkankę dopytując się z ilu pomieszczeń składa się mieszkanie oraz, że właściciel lokalu posiada nadpłatę za wodę. Zachowywali się jakby naprawdę byli pracownikami wodociągów. Wykorzystując nieuwagę mieszkanki, zabrali z szafki znaczną ilość gotówki oraz biżuterię, a następnie wyszli z mieszkania.

Pamiętajmy, że inkasent to osoba podająca się za pracownika wodociągów, spółdzielni mieszkaniowej, kominiarza itp. Zwraca się o zapłatę jakichś świadczeń np. dopłata do rachunku za gaz, za wymianę okien, wymianę bądź przegląd piecyka gazowego oraz jak w podanym przykładzie może mówić o nadpłacie za wodę. Pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej czy wodociągów posiadają identyfikatory, pieczątki oraz logo pracodawcy. Gdy nie jesteśmy pewni, poprośmy o imię i nazwisko oraz dzwońmy do pracodawcy celem upewnienia się, czy dana osoba jest osobą, za którą się podaje. Policja prosi o czujność.

Info: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.