Wydanie nr 149/2020, Czwartek 28.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W dwa dni 3 zatrzymanych w powiecie nowodworskim. Dwóch nastolatków poszukiwanych przez policję.

W dwa dni 3 zatrzymanych w powiecie nowodworskim. Dwóch nastolatków poszukiwanych przez policję. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Szybkie działanie policjantów, a także wnikliwa praca operacyjna, doprowadziła do zatrzymania w ubiegłym tygodniu, dwóch poszukiwanych nieletnich, którzy usiłowali ukraść rower, a także 23-letniego mężczyznę, który odjechał w stronę miejsca zamieszkania skradzionym spod sklepu rowerem. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty.

Do pierwszego zdarzenia doszło 20 marca br. Około godziny 20 dyżurny jednostki dostał zgłoszenie o próbie kradzieży roweru z jednej z miejscowości gminy Sztutowo. Na miejsce od razu został wysłany patrol policji, który ustalił, że dwóch najprawdopodobniej nieletnich sprawców wtargnęło na posesję poszkodowanej i próbowali ukraść rower. W trakcie próby zatrzymania jednego ze sprawców poszkodowana została uderzona w głowę. Sprawcy porzucili rower i oddalili się. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady, ustalali monitoring jak również ustalali świadków zdarzenia. Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy, już następnego dnia doprowadziła do zatrzymania na terenie gminy Sztutowo 16 i 17-latka. Zatrzymani przyznali się do popełnionego czynu. Ponadto obydwaj byli poszukiwani przez Komendę Powiatową Policji w Malborku. 16-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży a następnie został przekazany opiekunowi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, natomiast 17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do kolejnego zdarzenia doszło 21 marca br. O godz. 19:50 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru spod sklepu w jednej z miejscowości gminy Stegna. Funkcjonariusze ruchu drogowego natychmiast udali się na miejsce, gdzie ustalili rysopis mężczyzny, sprawdzili monitoring oraz ustalili drogę, którą poruszał się sprawca. Po kilkunastu minutach udało się zatrzymać 23-letni mężczyznę. Po przebadaniu na zawartość alkoholu wydychanym powietrzu okazało się, że posiadał prawie 1,5 promila. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu przyznał się do kradzieży i usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Oliwia
Oliwia 27.03.2019, 12:42
Witam Wszystkich miłych Panów, Mam na imie Oliwia i mam 24 lata :). Napisz do mnie na https://wyspakobiet.… jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Serdecznie.