Wydanie nr 271/2020, Niedziela 27.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Karaibskie ferie w świetlicy opiekuńczej w Tujsku - podsumowanie.

Karaibskie ferie w świetlicy opiekuńczej w Tujsku - podsumowanie. fot. Facebook Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie
Dzieci spędzające ferie w bibliotece i świetlicy opiekuńczej w Tujsku wyruszyły w wirtualną podróż po Karaibach, do której zachęciła Nela, mała reporterka, w kolejnej swojej książce pt. „Nela i skarby Karaibów”.

Czytając kolejne rozdziały dzieci poznawały historię , położenie geograficzne, faunę i florę tego malowniczego zakątka. Bardzo zaciekawił je wątek dotyczący piratów i skarbów leżących gdzieś na dnie Morza Karaibskiego. Po ciekawej literaturze dzieci mogły uruchomić swą wyobraźnię i w formie plastycznej przedstawić odkrycie nowego lądu przez Krzysztofa Kolumba. We wtorek uczestnicy zachęceni tajemniczymi wyprawami piratów, postanowili zbudować własny piracki okręt i wyruszyć na Morze Karaibskie w poszukiwaniu skarbów. Po zajęciach przyszedł czas na zabawę, czyli naukę wiosłowania i sztukę walki, aby mali piraci przed wyruszeniem w rejs przeszli odpowiednie szkolenie. Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie zorganizował wyjazd na lodowisko w środę, z którego kilkoro dzieci skorzystało. Ci, którzy z różnych przyczyn pojechać nie mogli zajęli się przygotowaniem rekwizytów potrzebnych każdemu piratowi. Powstawały czapki i lunety, którymi będziemy wypatrywać lądu. Uzbrojono także okręt w armaty, które zrobili chłopcy, a dziewczęta malowały fale, po których mknął galeon. Zaś w Walentynki mali piraci postanowili podzielić się swoimi skarbami z osobami, które bardzo lubią i kochają. Takim drogocennym podarunkiem są piękne perły właśnie wydobyte z dna morza. Dzień wesoły, dzień radosny, ale gdy dziewczyny się bawią, chłopcy kończą malowanie okrętu. Pod koniec pierwszego tygodnia ferii w piątek poznawano zwierzęta zamieszkujące wyspy i morza w rejonie Karaibów. Uwagę mali piraci skupili na kolorowych papugach. Dzieci pracując nad obrazkami słuchały opowieści o piratach, które czytała im starsza koleżanka. Okręt zyskał maszt i żagiel.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się nauką piosenek o piratach, a dziewczęta zajęły się zdobieniem elementów okrętu. Środa była kolejnym dniem zabaw i konkursów, ale najbardziej zaabsorbowało uczestników szukanie skarbu, do którego prowadziły wskazówki ukryte w różnych miejscach. Super zabawą okazała się wojna na papierowe kule, w której piraci dzielnie odpierali wzmożony atak. Po nadaniu imienia okrętowi, załoga w komplecie wstawiła się na pokładzie i wyruszyła w rejs na Karaiby.  Czwartek upłyną pod znakiem tworzenia kartek "z podróży" po Karaibach. To był ostatni dzień podróży. Na koniec ferii odbył się bal karnawałowy w Rybinie. O wspaniałej zabawie przypominać nam będą dyplomy „Chwata Pirata”, które otrzymali wszyscy uczestnicy naszej dwutygodniowej wyprawy na Karaiby.

Dziękujemy bardzo panu sołtysowi Witoldowi Kolasie, na którego pomoc zawsze mogliśmy liczyć.

Info i foto: Facebook Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.