Wydanie nr 271/2020, Niedziela 27.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski: Wspólne kontrole policji i PSSE miejsc wypoczynku dzieci w czasie ferii.

Powiat malborski: Wspólne kontrole policji i PSSE miejsc wypoczynku dzieci w czasie ferii. fot. KPP Malbork
Przez cały okres ferii zimowych policjanci z malborskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego. Mundurowi podczas tych kontroli szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i warunki, w jakich przebywają oraz rozmawiali z uczestnikami o zagrożeniach, na jakie są narażeni podczas zimowych zabaw i jak ich unikać. Funkcjonariusze podczas tych kontroli spotkali się prawie z setką dzieci.

Przez ostatnie dwa tygodnie malborscy policjanci kontrolowali miejsca zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze sprawdzali, czy dzieci, które przyjechały na ferie zimowe albo uczestniczą w zorganizowanych półkoloniach, są bezpieczne i czy przebywają w dobrych warunkach. Mundurowi razem z pracownikami sanepidu skontrolowali 9 miejsc na terenie powiatu malborskiego, w których łącznie na półkoloniach i obozach przebywało prawie 100 uczestników.

Podczas tych spotkań oprócz sprawdzeń funkcjonariusze promowali wśród dzieci i młodzieży ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przeprowadzając z nimi rozmowy dotyczące bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych zabaw.. Dzieci chętnie w tych spotkaniach uczestniczyły, wykazując się dużą wiedzą i opowiadając o swoich doświadczeniach.

Info i foto: KPP Malbork

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.