Wydanie nr 107/2021, Sobota 17.04.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Ogólnopolska akcja „Spacer po zdrowie - Zaproś swojego lekarza” (Foto, Wideo)

  • Wydanie nr 107/2021
  • 1 pażdziernika 2018, 15:15
  • Redakcja
  • Wiadomości
Malbork, jako jedno z dziesięciu miast w Polsce do 50 tys. mieszkańców wzięło udział w akcji pn. „Spacer po zdrowie - Zaproś swojego lekarza”, organizowanego przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia przez jedyny w Polsce pionierski klub fitnessu medycznego - Perła Wellness, który swoją siedzibę ma w Legionowie. Partnerem lokalnym Spaceru był Urząd Miasta Malborka.

W ramach tegorocznej edycji akcji ”Spacer po Zdrowie” odbyła się oficjalna próba ustanowienia nowego Rekordu Polski na największy spacer zorganizowany w wielu lokalizacjach jednocześnie.

Jednoczesne spacerowanie dla zdrowia odbyło się w ostatnią sobotę miesiąca – 29 września 2018 roku, w: Chrzanowie, Ciechocinku, Kraśniku, Malborku, Oświęcimiu, Sandomierzu, Skierniewicach, Sopocie, Świerklańcu i Żyrardowie. 

Celem ustanowienia rekordu była aktywizacja polskiego społeczeństwa oraz zaprzyjaźnienie z  aktywnością fizyczną osób w różnym wieku, niezależnie od występujących u nich chorób przewlekłych. Organizatorzy wydarzenia chcieli pokazać, że już 30 minut marszu dziennie ma wiele korzyści dla naszego zdrowia, a jednocześnie żadnych działań ubocznych.  Przeciwwskazań do spaceru nie ma żadnych. Spacerować może każdy – od kobiety w ciąży, poprzez małe dzieci, osoby dorosłe i starsze.

Spacer poprawia koncentrację, nastrój, kreatywność, sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów i poznawaniu sąsiadów. Poprawia także zdrowie i przede wszystkim wydłuża życie.

 

 

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.