Wydanie nr 107/2021, Sobota 17.04.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spacer po Zdrowie w Malborku. Trwają zapisy!

Spacer po Zdrowie w Malborku. Trwają zapisy! fot. UM Malbork

Drodzy mieszkańcy, zapisy na SPACER wciąż trwają, można się jeszcze zapisać, ale tylko do 28 września br. do godz. 12:00 na stronie. Trzeba się spieszyć, ponieważ liczba zgłoszeń jest ograniczona - maksymalnie 250 osób.

Każdy uczestnik zarejestrowany przez stronę internetową jest ubezpieczony i otrzymuje pakiet startowy, w skład którego wchodzą:

- koszulka, torba bawełniana, numer startowy, broszury informacyjne (nordic walking, spacer po zdrowie), ulotka z kwestionariuszem oceny ryzyka aktywności fizycznej i opisem warsztatów, bajka „Skacz po Zdrowie” oraz medal!

Uczestnictwo w Spacerze jest bezpłatne, nie ma żadnej opłaty wpisowej! Nie ma również ograniczeń wiekowych, osoby poniżej 18 roku życia uczestniczą w Spacerze wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, jednakże każdy musi być zarejestrowany przez w/w stronę.

Spacer w Malborku odbędzie się po Parku Miejskim wokół Centrum Aktywnego Wypoczynku, na placu którego znajdować się będzie start i meta Spaceru oraz miasteczko medyczne, jak również odbędą się warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowia.

 

Plan dnia przedstawia się następująco:
 

10:00 – 11:30
Rejestracja uczestników - odbiór pakietów startowych z dowodem osobistym
10:30 – 11:30
Warsztaty: Nordic Walking, Dla Kobiet w Ciąży i Zdrowy Kręgosłup
11:30
Oficjalne powitanie, rozgrzewka
12:00 – 12:30
SPACER PO ZDROWIE
12:30 – 12.45
Relaks, wyciszenie po spacerze
12.45 – 14:00
Miasteczko Medyczne (m.in. badanie ciśnienia, poziomu cukru we krwi, słuchu, pokazy pierwszej pomocy) wraz z kącikiem zabaw i konkursów dla dzieci.

Miasto Malbork zostało wybrane na miejsce wydarzenia, jakim jest „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza” organizowany przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia przez jedyny w Polsce pionierski klub fitnessu medycznego – Perła Wellness, który swoją siedzibę ma w Legionowie.

Ideą Spaceru jest aktywizacja polskiego społeczeństwa do aktywności ruchowej, ponieważ 30 minut żwawego marszu może wydłużyć nasze życie.

W roku 2017 w Spacerze udział wzięło 6 miast, a w tym roku będzie uczestniczyło 10 polskich miast do 50 tys. mieszkańców:

Ciechocinek, Chrzanów, Kraśnik, Malbork, Oświęcim, Sandomierz, Skierniewice, Sopot, Świerklaniec, Żyrardów.

Partnerem lokalnym Spaceru jest Urząd Miasta Malborka, a wszelkich informacji udziela Koordynator Lokalny Spaceru Sylwia Starosta-Romańczuk, tel. (55) 629-04-50. Wszelkie informacje dotyczące Spaceru będą zamieszczane na portalu 82-200.pl oraz specjalnie utworzonym profilu na facebook'u .

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek82
Jacek82 27.09.2018, 15:07
Ja nie mogę bo w tym terminie to idę z Władysławowa na Hel z noclegiem w Jastarni i też spacer lecz bez kijków bo ten akurat wybór jest zdrowszy od tego z kijkami .
Zapraszam wszystkich do Endomondo .