Wydanie nr 147/2020, Wtorek 26.05.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijany motorowerzysta spowodował wypadek. Strażacy walczą z podpalaczami traw i łąk! Raport sztumskich służb mundurowych

W minionym tygodniu straż pożarna wielokrotnie interweniowała do palących się traw i łąk. Przypominają, że ich podpalanie jest szkodliwe , bo zubaża glebę, poza tym angażuje bez pilnej potrzeby zastępy strażaków, którzy w tym czasie mogą być potrzebni w innym miejscu. Służby interweniowały też do kolizji, w tym do zderzenia z drzewem oraz wypadku na rondzie w Sztumie z udziałem motocyklu.

20.03 w starym Dzierzgoniu ok. godz. 9 doszło do pożaru samochodu, który stał tuż przed warsztatem. Pożar ugaszono podając jeden prąd wody – spaleniu uległ przedział silnikowy i pasażerski.

 

Tego samego dnia ok. godz. 19.20 w Sztumie na Rondzie Powiśla w kolizji motocyklista uderzył w samochód osobowy. Poszkodowany motocyklista po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego odmówił hospitalizacji.

 

21.03 o godz. 16.23 w Sztumie przy ul. Domańskiego strażacy byli zmuszeni do ugaszenia 10 m kw. trawy przy drodze.

 

22.03 o godz. 7.54 w Dzierzgoniu zastęp straży podjął akcję do wypadku, w którym Samochód osobowy uderzył w drzewo. Działania polegały na założeniu kołnierza ortopedycznego poszkodowanej kierującej, odłączeniu akumulatora w pojeździe, unieruchomienie poszkodowanej na desce ortopedycznej, a po dojeździe PRM przekazanie poszkodowanej. Dokonano też sorpcji płynów z jezdni.

 

 

23.03 przed południem w Mikołajkach podejmowano interwencję do pożaru sadz.

 

24.03 przed południem w Pietrzwałdzie (gm. Sztum) oraz w Nowym Targu (gm. Stary Targ) straż pożarna gasiła pożary traw. Do podobnych zdarzeń podejmowano także akcję także 25.03 w Dąbrówce Malb. oraz w Sztumskim Polu (pożar trawy w lesie).

 

24.03 w Kołozębiu ok. godz. 22.21 zastęp ratowników likwidował skutki wypadki z udziałem samochodu osobowego skutera. Działania polegały na odłączeniu akumulatora, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy skutera - kontrola ABC, założenie kołnierza ortopedycznego, ułożenie na noszach typu deska, podanie tlenu, termoizolacja. Poszkodowanego przekazano ZRM, następnie usunięto wycieki za pomocą sorbentu.

 

25.03 ok. godz. 17.00 likwidowano pożar śmierci wewnątrz pustostanu,

 

 

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

 

 

W Cierpiętach doszło do wypadku drogowego, w którym 25 – letni kierowca nieoświetlonego motoroweru kierował doprowadził do zderzenia z volkswagenem. Na miejscu czynności podjął patrol policji z KPP w Sztumie. Motorowerzysta był nietrzeźwy, miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Pomimo licznych apeli, kampanii medialnych oraz policyjnych akcji nadal nie brakuje osób, które decydują się prowadzić w stanie nietrzeźwości. Do tego motorower był nieoświetlony.

Do zdarzenia doszło w sobotę (24.03) ok. godz. 22.20 w Cierpiętach (gm. Mikołajki Pomorskie).

 

Niestety pomimo wielu ostrzeżeń, nadal przybywa kierowców na podwójnym gazie, co w połączeniu z brawurą może mieć tragiczne skutki. Policjanci pracujący w Ogniwie Ruchu Drogowego zatrzymują nietrzeźwych w różnych okolicznościach. Często są to zgłoszenia od ludzi, którzy podejrzewają, że kierowca może być nietrzeźwy, gdyż jedzie tzw. wężykiem, jest

agresywny albo widzieli, że wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Zdarza się, że inni kierowcy lub świadkowie interweniują osobiście, po czym wzywają Policję. Kolejne przypadki to zdarzenia drogowe typu kolizja czy wypadek oraz kontrola drogowa, w trakcie której ujawniają nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, że jadąc po alkoholu, kierowcy narażają nie tylko siebie! To przede wszystkim zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, rowerzystów, pieszych i pozostałych kierowców, którzy nie powinni płacić za głupotę innych.

 

Poza tym wypadkiem w ten weekend odnotowaliśmy dodatkowo kilkanaście interwencji związanych z zakłócaniem porządku publicznego, została wdrożona również podczas przeprowadzonych interwencjach domowych w dwóch przypadkach procedura niebieskiej karty, policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od pojazdów za ich zły stan techniczny.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.