imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem. Polski Cukier Pomezania Malbork - REAL-ASTROMAL Leszno 26:22 (11:14)

Zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem. Polski Cukier Pomezania Malbork… fot. Michał Kruczkowski
W tym sezonie malborscy szczypiorniści zdążyli przyzwyczaić nas do tego, że ich forma zmieniała się jak w kalejdoskopie. Zawodnikom Igora Stankiewicza ciężko było podtrzymać dłuższą serię zwycięstw. Właśnie dlatego, mimo wyjazdowego zwycięstwa w Zielonej Górze, do sobotniego spotkania przeciwko Realowi-Astromal Leszno nie podchodziliśmy w roli faworyta.

Pierwsza połowa utwierdziła nas w przekonaniu, że wywalczenie kolejnej wygranej z rzędu będzie trudnym wyzwaniem. Można powiedzieć, że gra bardziej układała się drużynie przyjezdnej. Z tego powodu na przerwę nasi szczypiorniści schodzili, przegrywając 11:14. W szatni trener Stankiewicz musiał wykazać się efektywną przemową, gdyż drugie 30 minut przebiegało już pod dyktando gospodarzy. Nie było łatwo, jednak najpierw udało się doprowadzić do wyrównania, a następnie wypracować sobie coraz większą przewagę. Gospodarze dobrze bronili i potrafili skutecznie skontrować swoich rywali z Leszna. Warto podkreślić postawę Grzegorza Sibigi, który obronił w tym meczu 2 rzuty karne. Niestety, aż dwóch naszych zawodników przedwcześnie opuściło parkiet, otrzymując czerwone kartki. Byli to Michał Gryz i Iwan Telepniew. Nie pokrzyżowało to jednak planów Pomezanii i ostatecznie malborski zespół wygrał 26:22.

Polski Cukier nadal zajmuje 9. miejsce w tabeli, jednak do 8. lokaty traci już tylko 2 punkty. Następny mecz rozegramy w Żukowie, natomiast pod koniec marca do Malborka przyjedzie lider z Wągrowca.