Wydanie nr 149/2020, Czwartek 28.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Zatrzymano kłusowników dzięki wskazaniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - 13.06.2017

Nowy Dwór Gdański. Zatrzymano kłusowników dzięki wskazaniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - 13.06.2017 fot. KPP Nowy Dwór Gdański
We wtorek w ramach weryfikacji zagrożenia „kłusownictwa” wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Rybackiej zatrzymali dwóch mężczyzn

21 i 24-latka, mieszkańcy gminy Nowy Dwór Gdański, którzy wspólnie i w porozumieniu przy pomocy sieci stawnej dokonali nielegalnego połowu ryb w wodach rzeki Nogat, czym działali na szkodę PZW w Elblągu. Mężczyznom grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet na 2 lata oraz przepadek mienia.

13.06.2017 roku nowodworscy stróże prawa kontrolowali te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z takich właśnie zagrożeń jest kłusownictwo na akwenach powiatu nowodworskiego. Policjanci przed godz.16:00 w trakcie kontroli rzeki Nogat na wysokości miejscowości Wierciny zauważono dwóch mężczyzn, którzy poławiali ryby przy pomocy sieci.

 W trakcie kontroli okazało się, że mężczyźni – wcale nie posiadają uprawnień do rybactwa. W związku z tym zabrano im siatki połowiowe oraz ponton. W sumie kłusownicy złowili 4 sztuki lina o wadze 4,5 kg.  

Mężczyźni jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty nielegalnego poławiania ryb oraz złowienia niektórych gatunków w okresie ochronnym. Mężczyźni przyznali się do winy. Grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet na okres 2 lat oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

 

Info i foto : KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wędkarz
Wędkarz 11.07.2017, 12:58
"Szkoda mi ich" "Darować im" czy z wami ludzie jest wszystko OK?
Złodziej to złodziej - kara natychmiastowa i nieunikniona.
I taki przykład dość abstrakcyjny - ale bardziej dochodowy, bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Złodziejski proceder rybny mało dochodowy. "Biednym" złodziejom wpada do głowy złota myśl. Porwać wasze córki, siostry żeby sprzedać do domów publicznych i opływać z tej kasy w luksusach. To czy wtedy też bylibyście dla nich tacy tolerancyjni ?
Eledet
Eledet 15.06.2017, 09:36
Zatrzymano ich "Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa" Czyli ktoś ich pod...lił?
Mi jest ich szkoda. Biedne chłopaki. Chociaż w sumie mogli iśc do pracy zamiast kraśc.
Ksawery
Ksawery 14.06.2017, 20:49
Darować tym biednym złodziejom. Brak pracy i perspektyw w tym mieście powoduje, że ludzie kradną. Ilu inwestorów zachęcił burmistrz a przeciągu dwóch kadencji do ulokowania swoich biznesów w naszym mieście? Żadnego. Dlatego żyjemy w stagnacji i biedzie i jesteśmy sypialnią dla Gdańska i Elbląga. Czemu się dziwić, że dwóch młodych chłopaków postanowiło nałapać ryb na handel.
xav
xav 14.06.2017, 17:11
Łapy poobcinać złodziejom p.....