Wydanie nr 155/2020, Środa 3.06.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Tamara, Konstantyn, Owidiusz, Leszek, Paula, Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Owidia, Kewin, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zobacz jak będzie przebiegała obwodnica centrum Nowego Stawu - 16.02.2017

Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy, że w wyniku rozstrzygnięcia konkursu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 Gmina Nowy Staw otrzymała dofinansowanie unijne operacji pn. "Budowa obwodnicy centrum miasta Nowy Staw od ul. Słowackiego do ul. Gdańskiej".

Konkurencja była bardzo duża. Na 186 złożonych wniosków dofinansowanie otrzymało tylko 76 operacji.


Budowa drogi prowadzącej przez teren byłej cukrowni w Nowym Stawie ruszy już w tym roku. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem przetargu, który ma wyłonić wykonowcę robót budowlanych.


Przypominamy, że przedsięwzięcie polegające na budowie drogi objazdowej - obwodnicy ma na celu wprowadzenie ruchu ciężarowego ( ciężkiego transportu) poza zabytkowe centrum naszego miasta a także skomunikowanie terenu inwestycyjnego po byłej cukrowni z pozostałą częścią miasta.


Obwodnica przebiegać będzie od skrzyżowania ulic Obrońców Westerplatte i Słowackiego ( przed mostem na rzece Świętej), obecną ulicą Słowackiego, nowym odcinkiem drogi prowadzącej przez teren pocukrowniczy i istniejący na terenie byłej cukrowni most na rzece Świętej, do skrzyżowania ulic Mickiewicza i Gdańskiej.

 

Info i foto : Urząd Miejski w Nowym Stawie

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkanka
mieszkanka 16.02.2017, 16:49
bardzo interesująco to wygląda